NDD60N360U1-35G - ON Semiconductor
Mfr. #:
NDD60N360U1-35G
Description:
MOSFET NFET DPAK 600V 114A 360MO
Specifications
Moisture Sensitive: Yes
RoHS: Y
Packaging: Tube
Mounting Style: Through Hole
Package / Case: TO-247-3
Technology: Si
Manufacturer: ON Semiconductor
Brand: ON Semiconductor
Transistor Polarity: N-Channel
Subcategory: MOSFETs
Product Category: MOSFET
Product Type: MOSFET
Factory Pack Quantity: 75
Vds - Drain-Source Breakdown Voltage: 600 V
Rds On - Drain-Source Resistance: 360 mOhms
Id - Continuous Drain Current: 11 A
Unit Weight: 0.139332 oz
More Information
NDD60N360U1-35G Price & Stock
ON Semiconductor NDD60N360U1-35G pricing and available inventory.
SellerSKUStock 1 10 100 1000 10000 Updated
Rochester ElectronicsNDD60N360U1-35G31,12510.0610.068.958.198.192020-01-25T09:58:57Z
Mouser863-NDD60N360U1-35G51713.6011.589.236.696.222020-01-25T00:05:22Z
AvnetNDD60N360U1-35G----8.007.712020-01-25T02:16:23Z
LTL Group4165113150-----2020-01-21T06:17:26Z
Sierra ICNDD60N360U1-35GContact-----2019-12-16T00:48:56Z
Alternate Names
  • ON SEMI
  • ONS
  • ON SEM
  • ONSEMICON
  • ON SEMICONDUCTO
  • ON SEMICONDUCTORS
  • OSC
  • ONSEMIC
  • ONSE
  • SCG
  • ON SEMICONDU
  • ON SEMICONDUCTOR COR
  • ONSM
  • ON SEMICOND
  • ON SEMICO
  • ON SEMICONDUCTOR/FAIRCHILD
  • MOT/ON SEMI
  • ON SEMICONDUCTOR CORPORATION
  • ON4
  • ON SEMICONDUCTOR CORP
  • Fairchild (ON Semiconductor)
  • ON-SEMI SCG
  • ON SEMICONDUTOR
  • ON/PBF
  • ON SEMICONDUCTOR (VA)
  • ON Semiconductor Inc.
  • onsemiconductor
AD5242BRUZ1M distributor
NDD60N360U1-35G - Discrete Semiconductor Products
NDD60N360U1-35G onsemi | Discrete Semiconductor Products
NDD60N360U1-35G ON Semiconductor | Mouser
ON Semiconductor NDD60N360U1-35G MOSFETs - Arrow ...
NDD60N360U1-35G - Micro-Semiconductor.com
ON Semiconductor NDD60N360U1-35G - Hotenda.com
NDD60N360U1: Power MOSFET 600V 11A 360 mOhm Single ...