PRF18AS471QB5RB - Murata Electronics North America
Mfr. #:
PRF18AS471QB5RB
Description:
Thermistors - PTC 470 Ohm 50% 32volts
Specifications
Resistance-Tolerance ±50%
Product Category Thermistors - PTC
Mounting-Type Surface Mount
Termination-Style SMD/SMT
Series PosistorR
Type PTC
Manufacturer Murata Electronics North America
Packaging Digi-ReelR Alternate Packaging
Tolerance 50 %
Resistance 470 Ohms
Resistance-in-Ohms-25°C 470
Voltage 32 V
Length 1.6 mm
Package-Case 0603 (1608 Metric)
Height 0.8 mm
Width 0.8 mm
Current-Rating 0.1 mA
Operating-Temperature -20°C ~ 120°C