- Mfr. #:
- 70V631S10BCG
- Description:
- SRAM 256Kx18 STD-PWR 3.3V DUAL-PORT RAM
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Moisture Sensitive: | Yes |
|---|---|
| RoHS: | Y |
| Packaging: | Tray |
| Product Category: | SRAM |
| Product Type: | SRAM |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
| Manufacturer: | IDT (Integrated Device Technology) |
| Brand: | IDT |
| Package / Case: | CABGA-256 |
| Series: | 70V631S10 |
| Part # Aliases: | 70V631 IDT70V631S10BCG |
| Factory Pack Quantity: | 6 |
| Length: | 17 mm |
| Width: | 17 mm |
| Height: | 1.4 mm |
More Information
Request a quote 70V631S10BCG at omo-ic.com. All items are new and The excellent quality and guaranteed services of 70V631S10BCG In Stock for Sale, Check stock quantity and pricing, view product specifications or email us.
70V631S10BCG Price & Stock
Integrated Device Technology 70V631S10BCG pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Avnet | 70V631S10BCG | - | - | - | 162.57 | 158.20 | 158.20 | 2020-02-28T06:41:54Z |
| LTL Group | 6779813 | 100 | - | - | - | - | - | 2020-02-27T02:07:08Z |
Alternate Names
Integrated Device Technology has several brands around the world that may have alternate names for 70V631S10BCG due to regional differences or acquisition. 70V631S10BCG may also be known as the following names:
- IDT
- INTEGRATED DEVICE
- INTEGRATED
- INTEGRATED DEVICE TECH
- ICS
- MICROCLOCK
- SDT
- Integrated Device Technology (IDT)
- IDT Integrated Device Technology Inc
- INTEGRATED DEVICE TECHNOLOGY INC
- QUALITY SEMI
- QUA
- INTEGRATED CONTROL TECHNOLOGY
- INTEGRATED DEVICE TECHNOL
- INTEGRATED DEVI
- ICST
- IDT (Integrated Device Technology)
- IDT - INTE
- INTEGRATE DEVICE TECHNOLOGY
- INTEGRATED DEVICES
- MICROCLOC
- INTEGRATED DEV
- INTEGRATED DEVICE TECHNOLOGY - OBS
- INT DEV TECH
- INTEGRATED DEVICE TECHN (IDT)
AD5242BRUZ1M distributor
- 70V631S10BCG Renesas Electronics
- 70V631S10BCG by Renesas Electronics SRAM ICs
- 70V631S10BCG Renesas Electronics America Inc
- 70V631S10BCG footprint & symbol by Integrated Device ...
- 70V631S10BCG Datasheet(PDF) - Integrated Device Technology
- 70v631s10bcg Ic Sram 4.5m Parallel 256cabga Hot Sale ...
- 70V631 Data Sheet70V631 - 256K x 18 3.3V Dual-Port RAM, Interleaved I/O's
- Buy 70V631S10BCG from Renesas Electronics America Inc | In Stock