- Mfr. #:
- 71256SA15PZG
- Description:
- SRAM 32Kx8 ASYNCHRONOUS 5.0V STATIC RAM
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Moisture Sensitive: | Yes |
|---|---|
| RoHS: | Y |
| Packaging: | Tray |
| Package / Case: | TSOP-28 |
| Product Type: | SRAM |
| Product Category: | SRAM |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Memory Type: | SDR |
| Interface Type: | Parallel |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
| Manufacturer: | IDT (Integrated Device Technology) |
| Brand: | IDT |
| Type: | Asynchronous |
| Length: | 8 mm |
| Part # Aliases: | 71256SA IDT71256SA15PZG |
| Series: | 71256SA |
| Supply Voltage - Max: | 5.5 V |
| Supply Voltage - Min: | 4.5 V |
| Organization: | 32 k x 8 |
| Memory Size: | 256 kbit |
| Factory Pack Quantity: | 234 |
| Supply Current - Max: | 150 mA |
| Access Time: | 15 ns |
| Width: | 11.8 mm |
| Height: | 1 mm |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
More Information
1.Please confirm the detail which include the part No. and the manufacturer of the products when ordering.
2.If you have bill of material(BOM) list require to quote. You could send to our email.
3.You can email us to change the order details before shipment.
4. Orders cannot be canceled after shipping the packages.
71256SA15PZG Price & Stock
Integrated Device Technology 71256SA15PZG pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Rochester Electronics | 71256SA15PZG | 544 | 12.21 | 12.21 | 10.88 | 9.87 | 9.87 | 2020-01-22T09:47:46Z |
| LTL Group | 6780315 | 100 | - | - | - | - | - | 2020-01-21T06:17:26Z |
| Quest | 71256SA15PZG | 10 | 23.32 | 19.43 | 19.43 | 19.43 | 19.43 | 2020-01-22T11:11:43Z |
| Sierra IC | 71256SA15PZG | Contact | - | - | - | - | - | 2019-12-16T00:48:56Z |
| TransparentC | 71256SA15PZG | Contact | - | - | - | - | - | 2016-01-28T17:08:50Z |
Alternate Names
Integrated Device Technology has several brands around the world that may have alternate names for 71256SA15PZG due to regional differences or acquisition. 71256SA15PZG may also be known as the following names:
- IDT
- INTEGRATED DEVICE
- INTEGRATED
- INTEGRATED DEVICE TECH
- ICS
- MICROCLOCK
- SDT
- Integrated Device Technology (IDT)
- IDT Integrated Device Technology Inc
- INTEGRATED DEVICE TECHNOLOGY INC
- QUALITY SEMI
- QUA
- INTEGRATED CONTROL TECHNOLOGY
- INTEGRATED DEVICE TECHNOL
- INTEGRATED DEVI
- ICST
- IDT (Integrated Device Technology)
- IDT - INTE
- INTEGRATE DEVICE TECHNOLOGY
- INTEGRATED DEVICES
- MICROCLOC
- INTEGRATED DEV
- INTEGRATED DEVICE TECHNOLOGY - OBS
- INT DEV TECH
- INTEGRATED DEVICE TECHN (IDT)
AD5242BRUZ1M distributor
- 71256SA15PZG Renesas ElectronicsSearch results for: 71256SA15PZG SRAM
- 71256SA15PZG Renesas Electronics America Inc
- CMOS Static RAM 256K (32K x 8-Bit) 71256SA71256SA15PZG Packaging Info
- Jun 29, 2020
- 71256SA15PZG Renesas - Datasheet PDF & Technical ...
- 71256sa15pzg Ic Sram 256k Parallel 28tsop Hot Sale ...
- 71256SA Datasheet, PDF
- IDT 71256SA15PZG(150個セット) : Industrial & Scientific