- Mfr. #:
- 71342LA25JI8
- Description:
- SRAM 4K X 8 DUAL PORT SRAM
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Moisture Sensitive: | Yes |
|---|---|
| Product Type: | SRAM |
| Product Category: | SRAM |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Memory Type: | SDR |
| Packaging: | Reel |
| Interface Type: | Parallel |
| Package / Case: | PLCC-52 |
| RoHS: | N |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
| Manufacturer: | IDT (Integrated Device Technology) |
| Brand: | IDT |
| Type: | Asynchronous |
| Series: | 71342LA25 |
| Part # Aliases: | 71342 IDT71342LA25JI8 |
| Supply Voltage - Max: | 5.5 V |
| Factory Pack Quantity: | 400 |
| Supply Voltage - Min: | 4.5 V |
| Organization: | 4 k x 8 |
| Memory Size: | 32 kbit |
| Height: | 3.63 mm |
| Supply Current - Max: | 260 mA |
| Access Time: | 25 ns |
| Length: | 19 mm |
| Width: | 19 mm |
| Unit Weight: | 0.104503 oz |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
More Information
Part No. 71342LA25JI8 is now available at OMO. Request a quote of 71342LA25JI8 please use the request quote or email us a RFQ.
71342LA25JI8 Price & Stock
Integrated Device Technology 71342LA25JI8 pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| LTL Group | 6780699 | 100 | - | - | - | - | - | 2020-01-31T03:27:32Z |
| GreenTree Electronics | 71342LA25JI8 | 800 | - | - | - | - | - | 2020-01-16T13:11:16Z |
| Abacus Technologies | 71342LA25JI8 | 1,632 | - | - | - | - | - | 2019-12-06T00:07:36Z |
| Sierra IC | 71342LA25JI8 | Contact | - | - | - | - | - | 2019-12-16T00:48:56Z |
Alternate Names
Integrated Device Technology has several brands around the world that may have alternate names for 71342LA25JI8 due to regional differences or acquisition. 71342LA25JI8 may also be known as the following names:
- IDT
- INTEGRATED DEVICE
- INTEGRATED
- INTEGRATED DEVICE TECH
- ICS
- MICROCLOCK
- SDT
- Integrated Device Technology (IDT)
- IDT Integrated Device Technology Inc
- INTEGRATED DEVICE TECHNOLOGY INC
- QUALITY SEMI
- QUA
- INTEGRATED CONTROL TECHNOLOGY
- INTEGRATED DEVICE TECHNOL
- INTEGRATED DEVI
- ICST
- IDT (Integrated Device Technology)
- IDT - INTE
- INTEGRATE DEVICE TECHNOLOGY
- INTEGRATED DEVICES
- MICROCLOC
- INTEGRATED DEV
- INTEGRATED DEVICE TECHNOLOGY - OBS
- INT DEV TECH
- INTEGRATED DEVICE TECHN (IDT)
AD5242BRUZ1M distributor
- 71342LA25JI8 Renesas Electronics America Inc
- Renesas Electronics America Inc. 71342LA25JI8 Memory IC ...
- 71342LA25JI8 Renesas Authorized Resource & Competitive Price
- 71342la25ji8 Brand New Genuine Original Ic Stock ...
- 71342LA25JI8 :Electronic Component Distributor ,Order ...
- 71342LA25JI8 Renesas Electronics
- Память,Purchase 71342LA25JI8 online with free shipping
- 71342sa/la high speed 4k x 8 dual-port static ram with semaphore
- 71342LA25JI8 Belavkiroxa Elektronîkî | IDT (Integrated Device ...