- Mfr. #:
- 7134SA35P
- Description:
- SRAM 4KX8 DUAL PORT SRAM
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Mounting Style: | Through Hole |
|---|---|
| Product Type: | SRAM |
| Product Category: | SRAM |
| Memory Type: | SDR |
| Interface Type: | Parallel |
| Package / Case: | PDIP-48 |
| RoHS: | N |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
| Manufacturer: | IDT (Integrated Device Technology) |
| Brand: | IDT |
| Packaging: | Bulk |
| Type: | Asynchronous |
| Part # Aliases: | 7134 IDT7134SA35P |
| Series: | 7134 |
| Factory Pack Quantity: | 7 |
| Length: | 61.7 mm |
| Supply Voltage - Max: | 5.5 V |
| Supply Voltage - Min: | 4.5 V |
| Organization: | 4 k x 8 |
| Access Time: | 35 ns |
| Memory Size: | 32 kbit |
| Height: | 3.8 mm |
| Supply Current - Max: | 260 mA |
| Width: | 15.24 mm |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
More Information
We can supply IDT 7134SA35P, use the request quote form to request 7134SA35P pirce, IDT Datasheet PDF and lead time.omo-ic.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery.
7134SA35P Price & Stock
Integrated Device Technology 7134SA35P pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| LTL Group | 6780784 | 100 | - | - | - | - | - | 2020-01-14T06:10:10Z |
| Nexxon | 7134SA35P | Contact | - | - | - | - | - | 2018-02-27T00:44:39Z |
Alternate Names
Integrated Device Technology has several brands around the world that may have alternate names for 7134SA35P due to regional differences or acquisition. 7134SA35P may also be known as the following names:
- IDT
- INTEGRATED DEVICE
- INTEGRATED
- INTEGRATED DEVICE TECH
- ICS
- MICROCLOCK
- SDT
- Integrated Device Technology (IDT)
- IDT Integrated Device Technology Inc
- INTEGRATED DEVICE TECHNOLOGY INC
- QUALITY SEMI
- QUA
- INTEGRATED CONTROL TECHNOLOGY
- INTEGRATED DEVICE TECHNOL
- INTEGRATED DEVI
- ICST
- IDT (Integrated Device Technology)
- IDT - INTE
- INTEGRATE DEVICE TECHNOLOGY
- INTEGRATED DEVICES
- MICROCLOC
- INTEGRATED DEV
- INTEGRATED DEVICE TECHNOLOGY - OBS
- INT DEV TECH
- INTEGRATED DEVICE TECHN (IDT)
AD5242BRUZ1M distributor
- 7134SA35P Renesas Electronics America Inc
- 7134SA35P Renesas Electronics America Inc
- 7134SA35P by INTEGRATED DEVICE TECHNOLOGY
- 7134SA35P Integrated Circuit Systems - Memory Chips
- INTEGRATED DEVICE TECHNOLOGY 7134SA35P / ...
- 7134SA35P 7134X25 7134X35 7134X45 7134X20 7134X55 ...
- (electronic Component Memory Ic) 7134sa35p7134sa35p Ths4001idg4 Pca9847pwj Max4661cae+t
- 7134SA35P - IDT (Integrated Device Technology) Stok ada ...