- Mfr. #:
- 71V2546S150BG8
- Description:
- SRAM 4MEG ZBT W/ 2.5V I/O
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Moisture Sensitive: | Yes |
|---|---|
| Type: | Synchronous |
| Product Category: | SRAM |
| Product Type: | SRAM |
| Memory Type: | SDR |
| Packaging: | Reel |
| Interface Type: | Parallel |
| Package / Case: | PBGA-119 |
| RoHS: | N |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
| Manufacturer: | IDT (Integrated Device Technology) |
| Brand: | IDT |
| Series: | 71V2546S150 |
| Part # Aliases: | 71V2546 IDT71V2546S150BG8 |
| Memory Size: | 4 Mbit |
| Supply Current - Max: | 325 mA |
| Access Time: | 3.8 ns |
| Supply Voltage - Min: | 3.3 V |
| Width: | 22 mm |
| Supply Voltage - Max: | 2.5 V |
| Height: | 2.15 mm |
| Maximum Clock Frequency: | 150 MHz |
| Length: | 14 mm |
| Organization: | 128 k x 36 |
| Factory Pack Quantity: | 1000 |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
More Information
We can supply IDT 71V2546S150BG8, use the request quote form to request 71V2546S150BG8 pirce, IDT Datasheet PDF and lead time.omo-ic.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery.
71V2546S150BG8 Price & Stock
Integrated Device Technology 71V2546S150BG8 pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Digi-Key | 71V2546S150BG8-ND | - | - | - | - | 34.81 | 34.81 | 2019-10-29T12:35:07Z |
| Avnet | 71V2546S150BG8 | - | - | - | - | 37.25 | 30.46 | 2019-11-05T02:40:28Z |
| LTL Group | 6781341 | 100 | - | - | - | - | - | 2019-11-04T01:25:27Z |
Alternate Names
Integrated Device Technology has several brands around the world that may have alternate names for 71V2546S150BG8 due to regional differences or acquisition. 71V2546S150BG8 may also be known as the following names:
- IDT
- INTEGRATED DEVICE
- INTEGRATED
- INTEGRATED DEVICE TECH
- ICS
- MICROCLOCK
- SDT
- Integrated Device Technology (IDT)
- IDT Integrated Device Technology Inc
- INTEGRATED DEVICE TECHNOLOGY INC
- QUALITY SEMI
- QUA
- INTEGRATED CONTROL TECHNOLOGY
- INTEGRATED DEVICE TECHNOL
- INTEGRATED DEVI
- ICST
- IDT (Integrated Device Technology)
- IDT - INTE
- INTEGRATE DEVICE TECHNOLOGY
- INTEGRATED DEVICES
- MICROCLOC
- INTEGRATED DEV
- INTEGRATED DEVICE TECHNOLOGY - OBS
- INT DEV TECH
- INTEGRATED DEVICE TECHN (IDT)
AD5242BRUZ1M distributor
- 71V2546S150BG8 Renesas Electronics America Inc
- 71V2546S150BG8 Renesas Electronics
- 71V2546S150BG8 | RENESAS | SRAM
- Renesas 71V2546S150BG8 - RAM
- 71V2546S150BG8 Renesas - Datasheet PDF & Technical Specs
- 71V2546S Data Sheet
- Aug 12, 2020
- 71V2546S150BG8 footprint & symbol by Integrated Device ...
- 71V2546S150BG8 119-PBGA (14x22) IC SRAM 4.5MBIT ...
- (integrated Circuits) 71v2546s150bg8