- Mfr. #:
- 72231L25J
- Description:
- FIFO SYNCHRONOUS 2K X 9 FIFO
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Moisture Sensitive: | Yes |
|---|---|
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | PLCC-32 |
| RoHS: | N |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
| Manufacturer: | IDT (Integrated Device Technology) |
| Brand: | IDT |
| Product Type: | FIFO |
| Product Category: | FIFO |
| Series: | 72231L25 |
| Part # Aliases: | 72231 IDT72231L25J |
| Supply Voltage - Max: | 5.5 V |
| Supply Voltage - Min: | 4.5 V |
| Factory Pack Quantity: | 32 |
| Height: | 2.79 mm |
| Length: | 13.97 mm |
| Width: | 11.43 mm |
More Information
OMO is experienced in sourcing hard-to-find and obsolete parts.
72231L25J is available at OMO Electronic. Email us to get the quotation lead time and stock availability.
72231L25J Price & Stock
Integrated Device Technology 72231L25J pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Voyager Components | 72231L25J-IDT-0124 | 22 | 80.62 | 60.47 | 48.37 | 48.37 | 48.37 | 2020-03-11T02:44:29Z |
| Voyager Components | 72231L25J-IDT-9347 | 8 | 69.64 | 41.78 | 41.78 | 41.78 | 41.78 | 2020-03-11T02:44:29Z |
| LTL Group | 3662105 | 19 | - | - | - | - | - | 2020-03-11T00:43:02Z |
| Classic Components | 72231L25J | 49 | - | - | - | - | - | 2020-03-10T23:54:38Z |
| Sierra IC | 72231L25J | Contact | - | - | - | - | - | 2020-03-06T17:01:28Z |
Alternate Names
Integrated Device Technology has several brands around the world that may have alternate names for 72231L25J due to regional differences or acquisition. 72231L25J may also be known as the following names:
- IDT
- INTEGRATED DEVICE
- INTEGRATED
- INTEGRATED DEVICE TECH
- ICS
- MICROCLOCK
- SDT
- Integrated Device Technology (IDT)
- IDT Integrated Device Technology Inc
- INTEGRATED DEVICE TECHNOLOGY INC
- QUALITY SEMI
- QUA
- INTEGRATED CONTROL TECHNOLOGY
- INTEGRATED DEVICE TECHNOL
- INTEGRATED DEVI
- ICST
- IDT (Integrated Device Technology)
- IDT - INTE
- INTEGRATE DEVICE TECHNOLOGY
- INTEGRATED DEVICES
- MICROCLOC
- INTEGRATED DEV
- INTEGRATED DEVICE TECHNOLOGY - OBS
- INT DEV TECH
- INTEGRATED DEVICE TECHN (IDT)
AD5242BRUZ1M distributor
- 72231L25J Renesas Electronics America Inc
- 72231L25J footprint & symbol by Integrated Device Technology
- IDT (Integrated Device Technology) 72231L25J Stock available ...
- 72231L25J Renesas Electronics
- 72231L25J - IDT (Integrated Device Technology) Stock e waatea ...
- Buy 72231l25j,Bom List,Integrated Circuit Chip Product on ...
- Buy 72231L25J from Renesas Electronics America Inc | In Stock ...
- 72231L25J, IDT (Integrated Device Technology) 72231L25J dalam ...
- 72231 - 2K x9 SyncFIFO, 5.0V