- Mfr. #:
- 72291L15PF
- Description:
- FIFO IDT
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Packaging: | Tray |
|---|---|
| Package / Case: | TQFP-64 |
| RoHS: | N |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
| Manufacturer: | IDT (Integrated Device Technology) |
| Brand: | IDT |
| Product Category: | FIFO |
| Product Type: | FIFO |
| Factory Pack Quantity: | 90 |
| Series: | 72291L15 |
| Part # Aliases: | 72291 IDT72291L15PF |
| Supply Voltage - Max: | 5.5 V |
| Supply Voltage - Min: | 4.5 V |
| Length: | 14 mm |
| Width: | 14 mm |
| Height: | 1.4 mm |
| Unit Weight: | 0.012720 oz |
More Information
OMO is experienced in sourcing hard-to-find and obsolete parts.
72291L15PF is available at OMO Electronic. Email us to get the quotation lead time and stock availability.
72291L15PF Price & Stock
Integrated Device Technology 72291L15PF pricing and available inventory.
Alternate Names
Integrated Device Technology has several brands around the world that may have alternate names for 72291L15PF due to regional differences or acquisition. 72291L15PF may also be known as the following names:
- IDT
- INTEGRATED DEVICE
- INTEGRATED
- INTEGRATED DEVICE TECH
- ICS
- MICROCLOCK
- SDT
- Integrated Device Technology (IDT)
- IDT Integrated Device Technology Inc
- INTEGRATED DEVICE TECHNOLOGY INC
- QUALITY SEMI
- QUA
- INTEGRATED CONTROL TECHNOLOGY
- INTEGRATED DEVICE TECHNOL
- INTEGRATED DEVI
- ICST
- IDT (Integrated Device Technology)
- IDT - INTE
- INTEGRATE DEVICE TECHNOLOGY
- INTEGRATED DEVICES
- MICROCLOC
- INTEGRATED DEV
- INTEGRATED DEVICE TECHNOLOGY - OBS
- INT DEV TECH
- INTEGRATED DEVICE TECHN (IDT)
AD5242BRUZ1M distributor
- 72291L15PF Renesas Electronics America Inc
- 72291l15pf 64-tqfp (14x14) Ics Sensor Cable Accessories ...Cheap Factory Price 72291l15pf With The Salesman Consulting ...
- Pengedar Elektronik 72291L15PF | IDT (Integrated Device ...
- 72291L15PF | IDT (Integrated Device Technology) ...
- 72291L15PF IDT, Integrated Device Technology Inc Məntiq
- 72291L15PF | Renesas Electronics America Inc 72291L15PF ...
- CQ-14-08 Manufacturing Discontinunce PDN
- Buy 72291l15pf,Bom List,Integrated Circuit Chip Product ...