- Mfr. #:
- 723624L15PFG8
- Description:
- FIFO 8KX36K2 BUS BIDIRECTIONAL
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Moisture Sensitive: | Yes |
|---|---|
| RoHS: | Y |
| Package / Case: | TQFP-128 |
| Timing Type: | Synchronous |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Packaging: | Reel |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
| Manufacturer: | IDT (Integrated Device Technology) |
| Brand: | IDT |
| Product Type: | FIFO |
| Product Category: | FIFO |
| Bus Direction: | Bidirectional |
| Series: | 723624L15 |
| Part # Aliases: | 723624 |
| Maximum Clock Frequency: | 66.7 MHz |
| Supply Voltage - Max: | 5.5 V |
| Supply Voltage - Min: | 4.5 V |
| Data Bus Width: | 36 bit |
| Organization: | 256 x 36 x 2 |
| Length: | 20 mm |
| Number of Circuits: | 2 |
| Memory Size: | 18 kbit |
| Width: | 14 mm |
| Factory Pack Quantity: | 1000 |
| Access Time: | 10 ns |
| Height: | 1.4 mm |
| Unit Weight: | 0.017760 oz |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
More Information
The price and lead time for 723624L15PFG8 depending on the quantity required Please send your request to us, Our sales team will provide you price and delivery within 24 hours, We look forward to work with you.
723624L15PFG8 Price & Stock
Integrated Device Technology 723624L15PFG8 pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Digi-Key | 723624L15PFG8-ND | - | - | - | - | 254.94 | 254.94 | 2019-11-26T13:47:48Z |
| Avnet | 723624L15PFG8 | - | - | - | - | 317.13 | 259.40 | 2019-11-27T02:12:08Z |
| Nexxon | 723624L15PFG8 | Contact | - | - | - | - | - | 2018-02-27T00:44:39Z |
Alternate Names
Integrated Device Technology has several brands around the world that may have alternate names for 723624L15PFG8 due to regional differences or acquisition. 723624L15PFG8 may also be known as the following names:
- IDT
- INTEGRATED DEVICE
- INTEGRATED
- INTEGRATED DEVICE TECH
- ICS
- MICROCLOCK
- SDT
- Integrated Device Technology (IDT)
- IDT Integrated Device Technology Inc
- INTEGRATED DEVICE TECHNOLOGY INC
- QUALITY SEMI
- QUA
- INTEGRATED CONTROL TECHNOLOGY
- INTEGRATED DEVICE TECHNOL
- INTEGRATED DEVI
- ICST
- IDT (Integrated Device Technology)
- IDT - INTE
- INTEGRATE DEVICE TECHNOLOGY
- INTEGRATED DEVICES
- MICROCLOC
- INTEGRATED DEV
- INTEGRATED DEVICE TECHNOLOGY - OBS
- INT DEV TECH
- INTEGRATED DEVICE TECHN (IDT)
AD5242BRUZ1M distributor
- 723624L15PFG8 Renesas Electronics | Mouser
- 723624L15PFG8 Renesas Electronics America Inc
- 723624L15PFG8 RENESAS | C2652679 - LCSC Electronics
- 614 products
- 723624L15PFG8 Packaging Info
- 723624L15PFG8 Price and Stock
- Buy 723624L15PFG8 on Utsource.net723624L15PFG8 - Logic - FIFOs Memory
- 723624l15pfg8 Ic Fifo Sync 256x36x2 128tqfp Hot Sale ...Bom List Electronic Integrated Circuit Chip Components ...