- Mfr. #:
- 72V261LA15PF8
- Description:
- FIFO IDT
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Moisture Sensitive: | Yes |
|---|---|
| Package / Case: | TQFP-64 |
| Packaging: | Reel |
| RoHS: | N |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
| Manufacturer: | IDT (Integrated Device Technology) |
| Brand: | IDT |
| Product Type: | FIFO |
| Product Category: | FIFO |
| Factory Pack Quantity: | 750 |
| Part # Aliases: | 72V261 IDT72V261LA15PF8 |
| Series: | 72V261 |
| Supply Voltage - Max: | 3.6 V |
| Supply Voltage - Min: | 3 V |
| Width: | 14 mm |
| Length: | 14 mm |
| Height: | 1.4 mm |
| Unit Weight: | 0.012720 oz |
More Information
Request a quote 72V261LA15PF8 at omo-ic.com. All items are new and The excellent quality and guaranteed services of 72V261LA15PF8 In Stock for Sale, Check stock quantity and pricing, view product specifications or email us.
72V261LA15PF8 Price & Stock
Integrated Device Technology 72V261LA15PF8 pricing and available inventory.
Alternate Names
Integrated Device Technology has several brands around the world that may have alternate names for 72V261LA15PF8 due to regional differences or acquisition. 72V261LA15PF8 may also be known as the following names:
- IDT
- INTEGRATED DEVICE
- INTEGRATED
- INTEGRATED DEVICE TECH
- ICS
- MICROCLOCK
- SDT
- Integrated Device Technology (IDT)
- IDT Integrated Device Technology Inc
- INTEGRATED DEVICE TECHNOLOGY INC
- QUALITY SEMI
- QUA
- INTEGRATED CONTROL TECHNOLOGY
- INTEGRATED DEVICE TECHNOL
- INTEGRATED DEVI
- ICST
- IDT (Integrated Device Technology)
- IDT - INTE
- INTEGRATE DEVICE TECHNOLOGY
- INTEGRATED DEVICES
- MICROCLOC
- INTEGRATED DEV
- INTEGRATED DEVICE TECHNOLOGY - OBS
- INT DEV TECH
- INTEGRATED DEVICE TECHN (IDT)
AD5242BRUZ1M distributor
- 72V261LA15PF8 Renesas Electronics America Inc
- 72V261LA15PF8 IDT Logic Ics
- 72v261la15pf8 64-tqfp (14x14) Integrated Circuits ...Buy 72v261la15pf8,Bom List,Integrated Circuit Chip Product on ...
- IDT, Integrated Device Technology Inc - 72V261LA15PF8
- 72V261LA15PF8, IDT (Integrated Device Technology ...
- IDT (Integrated Device Technology) 72V261LA15PF8 Hifadhi ...
- IDT (Integrated Device Technology) 72V261LA15PF8 Stærð ...
- 72V261LA/72V271LA Datasheet
- Feb 5, 2018