- Mfr. #:
- 9024
- Description:
- Spacer, Round, Brass, Nickel Plated, #4ID, 3/16" OD, 11/16" Length
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Packaging | Tray |
|---|---|
| Termination-Style | Solder |
| Mounting-Type | Snap Lock |
| Holding-Type | Snap Lock |
| Mounting-Angle | Right |
| Mounting-Style | Panel |
| Product | PCI Express |
| Material | Nylon |
| Housing-Material | Liquid Crystal Polymer (LCP) |
| Manufacturer | Keystone Electronics |
| Contact-Plating | Gold |
| Contact-Material | Copper Alloy |
| Product Category | Board Supports |
| Number-of-Positions | 64 Position |
| Voltage-Rating | 300 V |
| Height | 14.7 mm |
| Current-Rating | 1.1 A |
| Length-Overall | 1.030" (26.17mm) |
| Between-Board-Height | 0.750" (19.05mm) 3/4" |
| Mounting-Hole-Diameter | 0.125" (3.18mm) 1/8" |
| Support-Hole-Diameter | 0.125" (3.18mm) 1/8" |
| Support-Panel-Thickness | 0.062" (1.57mm) 1/16" |
| Mounting-Panel-Thickness | 0.062" (1.57mm) 1/16" |
| Series | - |
| Features | - |
More Information
OMO is a global distributor of hard-to-find and obsolete parts.
9024 is available at OMO Electronic.We can offer 9024 for competitive price in the global market, please send us a quotation request for pricing.
9024 Price & Stock
EIKO 9024 pricing and available inventory.
Alternate Names
EIKO has several brands around the world that may have alternate names for 9024 due to regional differences or acquisition. 9024 may also be known as the following names:
- EIKO LTD
- PROJECTIO
- Apollp
AD5242BRUZ1M distributor
- Rule 9024. Relief from Judgment or Order - Law.Cornell.Edu
- BRSK2 BR serine/threonine kinase 2 [ (human)]
- 9024 Media | Athlete Social Media Agency (@9024media) ...
- AP Exhaust 9024 Gasket
- PolyPoxy® 9024 Fast-Set Epoxy Adhesive
- 9024 Residential and Commercial
- 9024 Tire Changer
- 9024
- Pull Matte Black Rectangle Berenson Hardware 9024 ...