- Mfr. #:
- 90E23PYGI
- Description:
- Current & Power Monitors & Regulators FOR SINGLE PHASE METER
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Moisture Sensitive: | Yes |
|---|---|
| RoHS: | Y |
| Packaging: | Tray |
| Package / Case: | SSOP-28 |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Product: | Power Monitors |
| Subcategory: | PMIC - Power Management ICs |
| Brand: | Microchip Technology / Atmel |
| Manufacturer: | Microchip |
| Product Type: | Current & Power Monitors & Regulators |
| Product Category: | Current & Power Monitors & Regulators |
| Factory Pack Quantity: | 47 |
| Supply Voltage - Max: | 3.6 V |
| Input Voltage Range: | 2.8 V to 3.6 V |
| Supply Voltage - Min: | 2.8 V |
| Accuracy: | 0.1 % |
| Unit Weight: | 0.025045 oz |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
More Information
The price and lead time for 90E23PYGI depending on the quantity required Please send your request to us, Our sales team will provide you price and delivery within 24 hours, We look forward to work with you.
90E23PYGI Price & Stock
Integrated Device Technology 90E23PYGI pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Avnet Europe | 90E23PYGI | 22 | 6.57 | 5.84 | 4.38 | 4.38 | 4.38 | 2019-12-14T07:58:26Z |
| Sierra IC | 90E23PYGI | Contact | - | - | - | - | - | 2019-09-03T21:05:22Z |
Alternate Names
Integrated Device Technology has several brands around the world that may have alternate names for 90E23PYGI due to regional differences or acquisition. 90E23PYGI may also be known as the following names:
- IDT
- INTEGRATED DEVICE
- INTEGRATED
- INTEGRATED DEVICE TECH
- ICS
- MICROCLOCK
- SDT
- Integrated Device Technology (IDT)
- IDT Integrated Device Technology Inc
- INTEGRATED DEVICE TECHNOLOGY INC
- QUALITY SEMI
- QUA
- INTEGRATED CONTROL TECHNOLOGY
- INTEGRATED DEVICE TECHNOL
- INTEGRATED DEVI
- ICST
- IDT (Integrated Device Technology)
- IDT - INTE
- INTEGRATE DEVICE TECHNOLOGY
- INTEGRATED DEVICES
- MICROCLOC
- INTEGRATED DEV
- INTEGRATED DEVICE TECHNOLOGY - OBS
- INT DEV TECH
- INTEGRATED DEVICE TECHN (IDT)
AD5242BRUZ1M distributor
- 90E23PYGI Microchip Technology | Integrated Circuits (ICs)
- 90E23PYGI Datasheet(PDF) - Integrated Device Technology
- 90E23PYGI Single-Phase High-Performance Wide-Span Energy ...
- 90E23PYGI DEVICE-SOLUTIONS Power Monitoring
- 10PCS/Lot 90E23PYGI IDT90E23PYGI IC SSOP2810PCS/Lot 90E23PYGI IDT90E23PYGI IC SSOP28
- 90e23pygi 28-ssop Integrated Circuits Accessories Diodes ...
- Single-Phase High-Performance Wide-Span Energy ...
- Apr 2, 2013
- 90E23PYGI | Renesas Electronics America Inc 90E23PYGI ...