- Mfr. #:
- ADS6423IRGC25
- Description:
- Analog to Digital Converters - ADC Quad 12B 80MSPS ADC
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Moisture Sensitive: | Yes |
|---|---|
| RoHS: | Y |
| Package / Case: | VQFN-64 |
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Brand: | Texas Instruments |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Packaging: | Reel |
| Architecture: | Pipeline |
| Interface Type: | I2C |
| Subcategory: | Data Converter ICs |
| Product Category: | Analog to Digital Converters - ADC |
| Development Kit: | ADS6423EVM |
| Series: | ADS6423 |
| Product Type: | ADCs - Analog to Digital Converters |
| Sampling Rate: | 80 MS/s |
| Number of Channels: | 4 Channel |
| Analog Supply Voltage: | 3.3 V |
| Digital Supply Voltage: | 3 V to 3.6 V |
| Factory Pack Quantity: | 25 |
| Resolution: | 12 bit |
| Unit Weight: | 0.008021 oz |
More Information
Request a quote ADS6423IRGC25 at omo-ic.com. All items are new and The excellent quality and guaranteed services of ADS6423IRGC25 In Stock for Sale, Check stock quantity and pricing, view product specifications or email us.
ADS6423IRGC25 Price & Stock
Texas Instruments ADS6423IRGC25 pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| LTL Group | 3737177 | 102 | - | - | - | - | - | 2020-01-06T07:01:17Z |
| Nexxon | ADS6423IRGC25 | Contact | - | - | - | - | - | 2018-02-27T00:44:39Z |
| North Star Micro | ADS6423IRGC25 | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
Alternate Names
Texas Instruments has several brands around the world that may have alternate names for ADS6423IRGC25 due to regional differences or acquisition. ADS6423IRGC25 may also be known as the following names:
- TI
- TEXAS
- TEXAS INST
- TEXAS INSTR
- TEXAS INSTRUMENT
- TEXAS INS
- TEXAS INSTRUMENTS INC
- TEXAS INSTRUMEN
- TEX
- TEXAS INSTRU
- TI/NS
- Texas Instruments (TI)
- TEXASIN
- TEXINS
- TEXAS INSTRUMENTS INCORPORATED
- TEAXS
- TEXAS INTRUMENTS
- TEXAS INSTRUM
- TEXAS INSRUMENT
- TEXAS IST
- TI-PB
- TI-ROHS
- Texas Instruments Rfid Systems
- TEXINST
- TEXAS INSRUMENTS
- Texas Instr.
- Texas Instruments Inc.
AD5242BRUZ1M distributor
- ADS6423IRGC25 - Integrated Circuits (ICs) - Digi-Key
- ADS6423IRGCR Texas Instruments | Integrated Circuits (ICs)
- ADS6423 数据表、产品信息和支持
- ADS6423IRGCT Texas Instruments
- ADS6423 Datasheet(PDF) - STMicroelectronicsADS64 Datasheet, PDF
- ADS6423IRGC25
- Buy Ads6423irgc25,Bom List,Integrated Circuit Chip ...
- Integrated Circuits For B07b-xass-1-t Ecg2gm150g20otbo