- Mfr. #:
- AP-CF064GRANS-NDRMC
- Description:
- Memory Cards CF6 64GB
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| RoHS: | Y |
|---|---|
| Packaging: | Tray |
| Product Category: | Memory Cards |
| Product Type: | Memory Cards |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
| Product: | Compact Flash Cards |
| Series: | CF6 |
| Brand: | Apacer |
| Manufacturer: | Apacer |
| Sustained Write: | 80 MB/s |
| Memory Size: | 64 GB |
| Connector Type: | 50 Pin Female |
| Dimensions: | 42.8 mm x 36.4 mm x 3.3 mm |
| Operating Supply Voltage: | 3.3 V, 5 V |
| Factory Pack Quantity: | 25 |
| Sustained Read: | 110 MB/s |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
More Information
The price and lead time for AP-CF064GRANS-NDRMC depending on the quantity required Please send your request to us, Our sales team will provide you price and delivery within 24 hours, We look forward to work with you.
AP-CF064GRANS-NDRMC Price & Stock
Apacer AP-CF064GRANS-NDRMC pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Mouser | 908-CF064GRANSNDRMC | - | 3874.77 | 3800.17 | 3800.17 | 3800.17 | 3800.17 | 2020-02-28T22:21:34Z |
Alternate Names
Apacer has several brands around the world that may have alternate names for AP-CF064GRANS-NDRMC due to regional differences or acquisition. AP-CF064GRANS-NDRMC may also be known as the following names:
- Apacer Memory America
- Apacer Memory
AD5242BRUZ1M distributor
- AP-CF064GRANS-NDRMC ApacerAP-CF064GRANS-NDRMC Apacer
- AP-CF064GRANS-NRC Apacer Memory America
- CompactFlash Series 6
- Jun 23, 2015
- Apcf064gransndrmc,Novedad
- Industrial CompactFlash Card Product Specifications
- May 30, 2016
- Product Change Notice (Flash change – Industrial CF6) - Apacer
- Jul 15, 2015