- Mfr. #:
- APCFA004GACAN-AT
- Description:
- Memory Cards CFast 2 4GB
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| RoHS: | Y |
|---|---|
| Packaging: | Tray |
| Configuration: | SLC |
| Product Category: | Memory Cards |
| Product Type: | Memory Cards |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
| Product: | CFast Cards |
| Series: | CFast 2 |
| Brand: | Apacer |
| Manufacturer: | Apacer |
| Sustained Read: | 80 MB/s |
| Connector Type: | 7 + 17 Pin Female |
| Sustained Write: | 55 MB/s |
| Dimensions: | 41.6 mm x 36.45 mm x 3.6 mm |
| Memory Size: | 4 GB |
| Operating Supply Voltage: | 3.3 V |
| Factory Pack Quantity: | 25 |
| Active Mode Current: | 230 mA |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
More Information
1.Please confirm the detail which include the part No. and the manufacturer of the products when ordering.
2.If you have bill of material(BOM) list require to quote. You could send to our email.
3.You can email us to change the order details before shipment.
4. Orders cannot be canceled after shipping the packages.
APCFA004GACAN-AT Price & Stock
Apacer APCFA004GACAN-AT pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Digi-Key | APCFA004GACAN-AT-ND | - | 663.16 | 663.16 | 663.16 | 663.16 | 663.16 | 2020-02-07T15:59:58Z |
| Mouser | 908-APCFA004GACAN-AT | - | 631.64 | 568.51 | 476.58 | 476.58 | 476.58 | 2020-02-07T21:39:29Z |
| Nexxon | APCFA004GACAN-AT | Contact | - | - | - | - | - | 2018-02-27T00:44:39Z |
Alternate Names
Apacer has several brands around the world that may have alternate names for APCFA004GACAN-AT due to regional differences or acquisition. APCFA004GACAN-AT may also be known as the following names:
- Apacer Memory America
- Apacer Memory
AD5242BRUZ1M distributor
- APCFA004GACAN-AT Apacer
- APCFA004GACAN-AT Apacer Memory America
- APCFA004GACAN-AT Apacer
- APCFA004GACAN-AT | APACER Industrial CFast Memory
- Apacer APCFA004GACAN-WAT Memory Card CFast 2 ...
- CFast 2
- Memory Cards, Modules "A"
- Best Quality China Manufacturer Apcfa004gacan-wat
- APCFA002GACAN-AT