- Mfr. #:
- APSDM016GD3AN-AT
- Description:
- Solid State Drives - SSD SDM5 7P/90D LP 16GB
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| RoHS: | Y |
|---|---|
| Product Category: | Solid State Drives - SSD |
| Product Type: | Solid State Drives - SSD |
| Configuration: | SLC |
| Series: | SDM5 |
| Product: | SATA Disk Module |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Apacer |
| Manufacturer: | Apacer |
| Form Factor: | 7P/90D |
| Connector Type: | 7-pin signal |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| Sustained Read: | 42 MB/s |
| Sustained Write: | 41 MB/s |
| Dimensions: | 30 mm x 20 mm x 5.2 mm |
| Memory Size: | 16 GB |
| Active Mode Current: | 130 mA |
| Factory Pack Quantity: | 1 |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
More Information
The price and lead time for APSDM016GD3AN-AT depending on the quantity required Please send your request to us, Our sales team will provide you price and delivery within 24 hours, We look forward to work with you.
APSDM016GD3AN-AT Price & Stock
Apacer APSDM016GD3AN-AT pricing and available inventory.
Alternate Names
Apacer has several brands around the world that may have alternate names for APSDM016GD3AN-AT due to regional differences or acquisition. APSDM016GD3AN-AT may also be known as the following names:
- Apacer Memory America
- Apacer Memory
AD5242BRUZ1M distributor
- APSDM016GD3AN-AT Apacer
- APSDM016GD3AN-AT Apacer | Mouser Ecuador
- APSDM016GD3AN-ATW Apacer Memory America
- Apacer APSDM016GD3AN-ATW
- Hot Sale Apsdm016gd3an-at
- APSDM016GD3AN-ATW | Apacer Memory America ...
- Distributor of APSDM016G - EIS LIMIEDMemory Cards, Modules - Solid State Drives (SSDs) Distributor
- Apacer - Memory - Products Distributor - Catalog ...