- Mfr. #:
- BAT54-G
- Description:
- Schottky Diodes & Rectifiers SCHOTTKY DIODE 200mA 30V
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| RoHS: | Y |
|---|---|
| Technology: | Si |
| Product Type: | Schottky Diodes & Rectifiers |
| Product Category: | Schottky Diodes & Rectifiers |
| Product: | Schottky Diodes |
| Package / Case: | SOT-23 |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Packaging: | Reel |
| Configuration: | Dual |
| Subcategory: | Diodes & Rectifiers |
| Brand: | Comchip Technology |
| Manufacturer: | Comchip Technology |
| Series: | BAT54 |
| trr - Reverse Recovery time: | 5 ns |
| Factory Pack Quantity: | 3000 |
| Vrrm - Repetitive Reverse Voltage: | 30 V |
| Pd - Power Dissipation: | 225 mW |
| If - Forward Current: | 200 mA |
| Vf - Forward Voltage: | 0.52 V |
| Unit Weight: | 0.000282 oz |
More Information
1.Please confirm the detail which include the part No. and the manufacturer of the products when ordering.
2.If you have bill of material(BOM) list require to quote. You could send to our email.
3.You can email us to change the order details before shipment.
4. Orders cannot be canceled after shipping the packages.
BAT54-G Price & Stock
Comchip BAT54-G pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Digi-Key | 641-1321-1-ND | 5,978 | 1.72 | 1.39 | 0.568 | 0.329 | 0.329 | 2019-11-30T13:49:44Z |
| Digi-Key | 641-1321-6-ND | 5,978 | 1.72 | 1.39 | 0.568 | 0.329 | 0.329 | 2019-11-30T13:49:44Z |
| Digi-Key | 641-1321-2-ND | 3,000 | - | - | - | - | 0.257 | 2019-11-30T13:49:44Z |
| Mouser | 750-BAT54-G | 8,200 | 1.80 | 1.17 | 0.524 | 0.337 | 0.219 | 2019-11-28T09:58:26Z |
| Arrow Electronics | BAT54-G | 2,537 | 1.64 | 1.11 | 0.651 | 0.294 | 0.216 | 2019-11-28T09:58:25Z |
| NAC Semi | CC0000000006656 | 15,000 | - | - | - | - | 0.193 | 2019-11-26T22:44:33Z |
| Verical | BAT54-G | 2,537 | - | - | - | 0.294 | 0.216 | 2019-11-28T09:58:25Z |
| Verical | BAT54-G | 15,000 | 0.292 | 0.292 | 0.292 | 0.292 | 0.292 | 2019-11-28T09:58:25Z |
| Integra Electronics | BAT54-G | 9,000 | - | - | - | - | 0.217 | 2019-11-28T06:21:21Z |
| PUI | BAT54-G | 9,000 | - | - | - | - | - | 2019-11-29T15:40:44Z |
| Allied Electronics & Automation | 70426651 | - | - | - | - | - | 0.548 | 2019-11-30T12:00:18Z |
| South Electronics | BAT54-G | 502 | - | - | - | - | - | 2019-11-28T14:09:49Z |
| J2 Sourcing | BAT54G | 1,500 | - | - | - | - | - | 2019-11-21T08:21:17Z |
| Abacus Technologies | BAT54-G | 2,571 | - | - | - | - | - | 2019-11-23T00:03:16Z |
| North Star Micro | BAT54-G | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
| Sierra IC | BAT54-G | Contact | - | - | - | - | - | 2019-09-03T21:05:22Z |
Alternate Names
Comchip has several brands around the world that may have alternate names for BAT54-G due to regional differences or acquisition. BAT54-G may also be known as the following names:
- Comchip Technology
- Comchip Technology Corp
- COMCHIP TECHNOLOGY (VA)
- MCHIP
- COMCHIP TECHNOLOGY CORPORATION
AD5242BRUZ1M distributor
- BAT54-G - Discrete Semiconductor Products - Digikey
- BAT54-G Comchip Technology - Mouser Electronics
- BAT54-G, BAT54A-G, BAT54C-G, BAT54S-G - Vishaybat54-g, bat54a-g, bat54c-g, bat54s-g product information
- Comchip Technology - BAT54-G - RS
- BAT54-G by Comchip Technology | Rectifiers | Arrow.com
- BAT54-G Datasheet | Comchip Technology - Datasheetspdf.com
- BAT54G Price & Stock - DigiPart
- Compare BAT54-G vs BAT54-06-E6327 - FindchipsBAT54G Price and Stock - Findchips