- Mfr. #:
- BST82,215
- Description:
- MOSFET TAPE7 MOSFET
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| RoHS: | Y |
|---|---|
| Configuration: | Single |
| Technology: | Si |
| Package / Case: | SOT-23-3 |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Packaging: | Reel |
| Manufacturer: | Nexperia |
| Brand: | Nexperia |
| Transistor Polarity: | N-Channel |
| Subcategory: | MOSFETs |
| Product: | MOSFET Small Signal |
| Product Category: | MOSFET |
| Product Type: | MOSFET |
| Channel Mode: | Enhancement |
| Part # Aliases: | BST82 T/R |
| Pd - Power Dissipation: | 830 mW |
| Vgs - Gate-Source Voltage: | 5 V |
| Factory Pack Quantity: | 3000 |
| Length: | 3 mm |
| Id - Continuous Drain Current: | 190 mA |
| Vds - Drain-Source Breakdown Voltage: | 100 V |
| Rds On - Drain-Source Resistance: | 10 Ohms |
| Width: | 1.4 mm |
| Height: | 1 mm |
| Vgs th - Gate-Source Threshold Voltage: | 1 V |
| Transistor Type: | 1 N-Channel MOSFET |
| Number of Channels: | 1 Channel |
| Unit Weight: | 0.000282 oz |
| Minimum Operating Temperature: | - 65 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
More Information
We can supply Nexperia BST82,215, use the request quote form to request BST82,215 pirce, Nexperia Datasheet PDF and lead time.omo-ic.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery.
BST82,215 Price & Stock
Nexperia BST82,215 pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Digi-Key | 1727-4937-1-ND | 2,200 | 3.19 | 2.38 | 1.13 | 0.780 | 0.780 | 2020-04-05T12:54:18Z |
| Digi-Key | 1727-4937-6-ND | 2,200 | 3.19 | 2.38 | 1.13 | 0.780 | 0.780 | 2020-04-05T12:54:18Z |
| Digi-Key | 1727-4937-2-ND | 1,500 | - | - | - | - | 0.683 | 2020-04-05T12:54:18Z |
| RS Components | 1125548P | 14,750 | - | 3.32 | 3.14 | 3.14 | 3.14 | 2020-04-04T17:59:23Z |
| RS Components | 1125548 | 730 | - | 3.32 | 3.14 | 3.14 | 3.14 | 2020-04-04T17:59:23Z |
| RS Components | 1661262 | - | - | - | - | - | 0.710 | 2020-04-04T17:59:23Z |
| Future Electronics | BST82,215 | 36,000 | - | - | - | - | 0.608 | 2020-04-05T23:09:42Z |
| Mouser | 771-BST82215 | 25,895 | 3.33 | 2.43 | 1.06 | 0.816 | 0.631 | 2020-04-05T22:38:51Z |
| element14 APAC | 1081313 | 124,803 | 3.73 | 2.73 | 1.19 | 0.913 | 0.708 | 2020-04-05T14:35:45Z |
| element14 APAC | 2439451 | 63,000 | - | - | - | - | 0.815 | 2020-04-05T14:35:45Z |
| element14 APAC | 1081313RL | - | - | - | - | 0.913 | 0.708 | 2020-04-05T14:35:45Z |
| Chip One Stop Japan | C1S537100147325 | 11,950 | - | - | 0.915 | 0.681 | 0.681 | 2020-04-05T11:08:49Z |
| Verical | BST82,215 | 8,406 | - | - | 1.03 | 0.742 | 0.509 | 2020-04-05T22:39:00Z |
| Verical | BST82,215 | 9,513 | - | - | - | 0.670 | 0.657 | 2020-04-05T22:39:00Z |
| Arrow Electronics | BST82,215 | 12,000 | - | - | - | - | 0.581 | 2020-04-05T15:39:17Z |
| Arrow Electronics | BST82,215 | 8,406 | 3.20 | 2.35 | 1.03 | 0.742 | 0.509 | 2020-04-05T22:39:00Z |
| Avnet | BST82,215 | - | - | - | - | - | - | 2020-04-04T01:20:24Z |
| Farnell | 1081313 | 126,948 | - | 2.67 | 1.11 | 0.827 | 0.767 | 2020-04-06T01:58:17Z |
| Farnell | 2439451 | 63,000 | - | - | - | - | 0.605 | 2020-04-06T01:58:17Z |
| Farnell | 1081313RL | - | - | - | - | 0.827 | 0.767 | 2020-04-06T01:58:17Z |
| Newark | 75R4704 | 9,513 | 0.454 | 0.454 | 0.454 | 0.454 | 0.454 | 2020-04-05T22:38:51Z |
| Newark | 25M7816 | 124,528 | - | 3.33 | 1.06 | 0.816 | 0.816 | 2020-04-06T02:48:04Z |
| Newark | 93X3963 | 63,000 | 0.752 | 0.752 | 0.752 | 0.752 | 0.716 | 2020-04-05T22:38:51Z |
| Avnet Europe | BST82,215 | 489,009 | - | - | - | - | - | 2020-04-05T07:20:57Z |
| NAC Semi | XSFP00000083241 | 762,000 | - | - | - | - | 0.638 | 2020-04-03T16:02:04Z |
| NAC Semi | XSKDRABS0034047 | 276,009 | - | - | - | - | 0.496 | 2020-04-03T16:02:04Z |
| Sourceability | BST82,215 | 1,608,000 | - | - | - | - | - | 2020-03-03T19:24:07Z |
| LTL Group | 5973722 | 123,010 | - | - | - | - | - | 2020-04-06T03:58:49Z |
| Ameya360 | BST82,215 | - | - | - | - | - | - | 2020-04-02T06:54:28Z |
| GreenTree Electronics | BST82215 | 369,009 | - | - | - | - | - | 2020-03-30T05:03:40Z |
| Chip 1 Exchange | BST82,215 | 9,814 | - | - | - | - | - | 2020-03-24T13:21:04Z |
| Classic Components | BST82,215 | 6,930 | - | - | - | - | - | 2020-04-03T23:11:44Z |
| North Star Micro | BST82,215 | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
Alternate Names
Nexperia has several brands around the world that may have alternate names for BST82,215 due to regional differences or acquisition. BST82,215 may also be known as the following names:
- Nexperia USA Inc
- Nexperia BV
- NXP/NEXPERIA
- Nexperia Inc
AD5242BRUZ1M distributor
- BST82,215 Nexperia
- BST82,215 Nexperia USA Inc.
- BST82 - N-channel TrenchMOS intermediate level FETBST82
- Nexperia BST82,215 - MOSFETs
- BST82,215 by Nexperia MOSFETs
- BST82,215 in Reel by Nexperia | Mosfets | Future Electronics
- Image Carousel
- Free delivery·60-day returns·$327.00$9.99 delivery·Free $150+·$1.96
- BST82,215 - Nexperia - MOSFET Transistor, N Channel ...MOSFET Transistor, N Channel, 190 mA - BST82,215
- BST82,215 - Nexperia - Power MOSFET, N Channel, 100 V