- Mfr. #:
- BYVB32-200HE3/45
- Description:
- Rectifiers 200 Volt 18A 25ns Dual Common Cathode
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Brand: | Vishay Semiconductors |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay |
| Packaging: | Tube |
| Mounting Style: | Through Hole |
| Package / Case: | TO-263AB |
| Product: | Rectifiers |
| Product Type: | Rectifiers |
| Product Category: | Rectifiers |
| Type: | Fast Recovery Rectifiers |
| RoHS: | E |
| Configuration: | Dual Common Cathode |
| Subcategory: | Diodes & Rectifiers |
| Termination Style: | Axial |
| Qualification: | AEC-Q101 |
| Width: | 9.14 mm |
| Height: | 4.83 mm |
| Recovery Time: | 25 ns |
| Vr - Reverse Voltage: | 200 V |
| If - Forward Current: | 18 A |
| Max Surge Current: | 150 A |
| Factory Pack Quantity: | 1000 |
| Length: | 10.45 mm |
| Ir - Reverse Current: | 10 uA |
| Vf - Forward Voltage: | 1.15 V |
| Unit Weight: | 0.063493 oz |
| Minimum Operating Temperature: | - 65 C |
| Pd - Power Dissipation: | - |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
More Information
1.Please confirm the detail which include the part No. and the manufacturer of the products when ordering.
2.If you have bill of material(BOM) list require to quote. You could send to our email.
3.You can email us to change the order details before shipment.
4. Orders cannot be canceled after shipping the packages.
BYVB32-200HE3/45 Price & Stock
Vishay Semiconductor BYVB32-200HE3/45 pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Digi-Key | BYVB32-200HE3/45-ND | - | - | - | - | 5.64 | 5.64 | 2020-04-17T13:05:08Z |
| North Star Micro | BYVB32-200HE3/45 | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
Alternate Names
Vishay Semiconductor has several brands around the world that may have alternate names for BYVB32-200HE3/45 due to regional differences or acquisition. BYVB32-200HE3/45 may also be known as the following names:
- GENERAL SEMICONDUCTOR
- VISHAY GENERAL SEMICONDUCTOR
- GEN SEMI
- Vishay Semiconductor Diodes Division
- VISHAY SEMICONDUCTORS
- Vishay Semiconductor Opto Division
- General Semiconductor / Vishay
- VishaySem
- VISHAY - GENERAL SEMI
- VISHAY SEMI
- GEN SEMI/VISHAY
- VISHAY/GENERAL SEMICONDUCT0R
- VISHAY SE
- VISHAY SEMICONDUCTOR DIOD
- VISHAY SEMICONDUCTOR PDD
- VISHAYSEMICOND
- VISHAY SEMICONDUCTOR SSP OPTO
- VISHAY SEMICONDUCTOR ITALIANA
- Vishay General Semiconductors
AD5242BRUZ1M distributor
- BYVB32-200HE3/45 Vishay Semiconductors | Mouser
- BYVB32-200HE3/45 Datasheet(PDF) - Vishay Siliconix
- BYVB32-200HE3/45 Vishay Semiconductors | Ciiva
- BYVB32-200HE3/45 datasheet - Specifications: Diode Type ...
- BYVB32-200HE3/45 _ the cheapest BYVB32-200HE3/45 _ original ...
- BYVF32-200HE3/45 - Vishay Presicion Group - searchdatasheet.com
- BYVB32-200HE3/45 TO-263AB DIODE UFAST 18A 200V TO ...
- BYV(F,B)32-50 thru 32-200 Datasheet by Vishay General ...Manufacturing Location Change for Automotive Grade ...
- Dec 20, 2018