- Mfr. #:
- CAT5123TBI-10-T3
- Description:
- Digital Potentiometer ICs DPP,MiniPot 32 taps Up/Down
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| RoHS: | Y |
|---|---|
| Wiper Memory: | Volatile |
| Number of POTs: | Single |
| Supply Type: | Single |
| Digital Interface: | Serial (2-Wire) |
| Package / Case: | SOT-23-5 |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Packaging: | Reel |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Brand: | ON Semiconductor |
| Manufacturer: | ON Semiconductor |
| Taper: | Linear |
| Product Category: | Digital Potentiometer ICs |
| Product Type: | Digital Potentiometer ICs |
| Subcategory: | Digital Potentiometer ICs |
| Supply Voltage - Max: | 5.5 V |
| Factory Pack Quantity: | 3000 |
| Taps per POT: | 32 |
| Operating Supply Voltage: | 3.3 V, 5 V |
| Operating Supply Current: | 25 uA |
| Length: | 2.9 mm |
| Supply Voltage - Min: | 2.7 V |
| Resistance: | 10 kOhms |
| Width: | 1.6 mm |
| Height: | 1.15 mm |
| Unit Weight: | 0.000222 oz |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
More Information
The price and lead time for CAT5123TBI-10-T3 depending on the quantity required Please send your request to us, Our sales team will provide you price and delivery within 24 hours, We look forward to work with you.
CAT5123TBI-10-T3 Price & Stock
ON Semiconductor CAT5123TBI-10-T3 pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| LTL Group | 3912889 | 1,543 | - | - | - | - | - | 2020-03-20T06:02:19Z |
| C Plus Electronics | CAT5123TBI-10-T3 | Contact | - | - | - | - | - | 2018-05-06T19:06:36Z |
Alternate Names
ON Semiconductor has several brands around the world that may have alternate names for CAT5123TBI-10-T3 due to regional differences or acquisition. CAT5123TBI-10-T3 may also be known as the following names:
- ON SEMI
- ONS
- ON SEM
- ONSEMICON
- ON SEMICONDUCTO
- ON SEMICONDUCTORS
- OSC
- ONSEMIC
- ONSE
- SCG
- ON SEMICONDU
- ON SEMICONDUCTOR COR
- ONSM
- ON SEMICOND
- ON SEMICO
- ON SEMICONDUCTOR/FAIRCHILD
- MOT/ON SEMI
- ON SEMICONDUCTOR CORPORATION
- ON4
- ON SEMICONDUCTOR CORP
- Fairchild (ON Semiconductor)
- ON-SEMI SCG
- ON SEMICONDUTOR
- ON/PBF
- ON SEMICONDUCTOR (VA)
- ON Semiconductor Inc.
- onsemiconductor
AD5242BRUZ1M distributor
- CAT5123TBI-10-T3 onsemi | Integrated Circuits (ICs) | DigiKey
- CAT5123TBI-10-T3 onsemi - Mouser Electronics
- CAT5123TBI-10-T3 onsemi | Mouser India
- CAT5123TBI10T3 | On-semiconductor Distributor | - Sierra Ic
- Cat5123tbi-10-t3 Digital Potentiometer Ic Chip 10kohm Volatile
- CAT5123TBI-10-T3(RevJ) Даташит - Catalyst - DatasheetQ.com
- CAT5129TDI-10-T3 Price & Stock - DigiPart
- CAT5123TBI-10-T3 Datasheet(PDF) - ON Semiconductor
- cat5110, CAT5118, CAT5119, CAT5123, CAT5124, CAT5125