- Mfr. #:
- CDLL3043
- Description:
- Zener Diodes Zener Diodes
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Product Type: | Zener Diodes |
|---|---|
| Product Category: | Zener Diodes |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| RoHS: | N |
| Brand: | Microchip / Microsemi |
| Manufacturer: | Microchip |
| Packaging: | Foil Bag |
| Subcategory: | Diodes & Rectifiers |
| Package / Case: | DO-213AB-2 |
| Length: | 5.2 mm |
| Diameter: | 2.66 mm |
| Factory Pack Quantity: | 1 |
| Unit Weight: | 0.004021 oz |
More Information
OMO is a global distributor of hard-to-find and obsolete parts.
CDLL3043 is available at OMO Electronic.We can offer CDLL3043 for competitive price in the global market, please send us a quotation request for pricing.
CDLL3043 Price & Stock
Microsemi CDLL3043 pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Digi-Key | CDLL3043-ND | - | - | - | 90.01 | 90.01 | 90.01 | 2020-01-23T23:05:36Z |
| North Star Micro | CDLL3043 | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
Alternate Names
Microsemi has several brands around the world that may have alternate names for CDLL3043 due to regional differences or acquisition. CDLL3043 may also be known as the following names:
- MSC
- APT
- NES
- BKC
- MICROSEMI CORP
- APD
- MICROSEM
- SEMI
- VARO
- SEMICON
- Microsemi Corporation
- SEN
- LMI
- DIGI
- MCS
- MICROS
- CDWR
- SCN
- CDKF
- ASP
- DAS
- SILICON GENERAL
- CCZL
- PPC
- JAN
AD5242BRUZ1M distributor
- CDLL3043 - Discrete Semiconductor Products - Digikey
- CDLL3043 Microchip Technology | Mouser
- CDLL3043 DO-213AB DIODE ZENER 91V 1W DO213AB ...
- CDLL3043 | Microchip / Microsemi CDLL3043 | CDLL3043 Stock ...
- [zener Single] Cdll3043 Diode Zener 91v 1w Do213ab
- CDLL3043Roving Networks / Microchip Technology
- CDLL3043Roving Networks / Microchip Technology
- Distributori Elektronik CDLL3043 | Microsemi | Ariat-Tech.comCDLL3043 Elektronski distributer | Microsemi | Ariat-Tech.com