- Mfr. #:
- CDLL4706
- Description:
- Zener Diodes Zener Diodes
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Product Type: | Zener Diodes |
|---|---|
| Product Category: | Zener Diodes |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| RoHS: | N |
| Brand: | Microchip / Microsemi |
| Manufacturer: | Microchip |
| Packaging: | Foil Bag |
| Subcategory: | Diodes & Rectifiers |
| Package / Case: | DO-213AA-2 |
| Length: | 3.7 mm |
| Diameter: | 1.7 mm |
| Factory Pack Quantity: | 1 |
| Unit Weight: | 0.001270 oz |
More Information
parts# CDLL4706 is available at OMO Electronic, see description of CDLL4706 as below .
use the request quote form to request CDLL4706 price and lead time.
Buy Electronic Components at omo-ic.com .we are an independent distributor of electronic components with extensive inventory in stock.
The price and lead time for CDLL4706 depend on the quantity required, availability and warehouse location. Contact us today and our sales team will send you quotation soon.
CDLL4706 Price & Stock
Microsemi CDLL4706 pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Digi-Key | CDLL4706-ND | - | - | - | - | 20.85 | 20.85 | 2019-12-18T13:59:27Z |
| C Plus Electronics | CDLL4706 | Contact | - | - | - | - | - | 2018-05-06T19:06:36Z |
| North Star Micro | CDLL4706 | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
Alternate Names
Microsemi has several brands around the world that may have alternate names for CDLL4706 due to regional differences or acquisition. CDLL4706 may also be known as the following names:
- MSC
- APT
- NES
- BKC
- MICROSEMI CORP
- APD
- MICROSEM
- SEMI
- VARO
- SEMICON
- Microsemi Corporation
- SEN
- LMI
- DIGI
- MCS
- MICROS
- CDWR
- SCN
- CDKF
- ASP
- DAS
- SILICON GENERAL
- CCZL
- PPC
- JAN
AD5242BRUZ1M distributor
- CDLL4706/TR Microchip Technology
- CDLL4706 Microchip Technology
- CDLL4706
- Microchip CDLL4706 - Zener Diodes
- CDLL4706 by Microchip Zener Diodes
- CDLL4706 Datasheet | Compensated Deuices Incorporated
- Microchip / Microsemi CDLL4706/TR - Zener Diodes
- CDLL4706 Datasheet PDF
- CDLL4712 CDLL4696 CDLL4704 CDLL4710 CDLL4709 ...
- Cdll4706 Do-213ab Ic Chip Optical Sensors Film Capacitors