- Mfr. #:
- CDLL5948D
- Description:
- Zener Diodes Zener Diodes
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Product Type: | Zener Diodes |
|---|---|
| Product Category: | Zener Diodes |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| RoHS: | N |
| Brand: | Microchip / Microsemi |
| Manufacturer: | Microchip |
| Subcategory: | Diodes & Rectifiers |
| Package / Case: | DO-213AB-2 |
| Packaging: | Bulk |
| Length: | 5.21 mm |
| Diameter: | 2.67 mm |
| Factory Pack Quantity: | 1 |
| Unit Weight: | 0.004021 oz |
More Information
Part No. CDLL5948D is now available at OMO. Request a quote of CDLL5948D please use the request quote or email us a RFQ.
CDLL5948D Price & Stock
Microsemi CDLL5948D pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Digi-Key | CDLL5948D-ND | - | - | - | 70.58 | 70.58 | 70.58 | 2020-03-23T13:03:11Z |
| C Plus Electronics | CDLL5948D | Contact | - | - | - | - | - | 2018-05-06T19:06:36Z |
| North Star Micro | CDLL5948D | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
| Sierra IC | CDLL5948D | Contact | - | - | - | - | - | 2020-03-06T17:01:28Z |
Alternate Names
Microsemi has several brands around the world that may have alternate names for CDLL5948D due to regional differences or acquisition. CDLL5948D may also be known as the following names:
- MSC
- APT
- NES
- BKC
- MICROSEMI CORP
- APD
- MICROSEM
- SEMI
- VARO
- SEMICON
- Microsemi Corporation
- SEN
- LMI
- DIGI
- MCS
- MICROS
- CDWR
- SCN
- CDKF
- ASP
- DAS
- SILICON GENERAL
- CCZL
- PPC
- JAN
AD5242BRUZ1M distributor
- CDLL5948D | Microsemi
- CDLL5948D - Discrete Semiconductor Products - Digikey
- Microchip / Microsemi CDLL5948D/TR - OMO Electronic
- CDLL5948D DO-213AB DIODE ZENER 91V 1.25W DO213AB ...
- Cdll5948d Diode Zener 91v 1.25w Do213ab Hot Sale Original ...Cdll5948d Do-213ab Ics Sensors Finished Units Terminal Blocks ...
- CDLL5948D/TR Microchip Technology | Mouser Nederland
- CDLL5948D Microchip Technology | Mouser EspaƱa
- CDLL5948D - Microsemi Stok ada.Pengedar Micro-Semiconductor ...