- Mfr. #:
- CLC1010ISO8MTR
- Description:
- Operational Amplifiers - Op Amps Sngl 70_A 2.5 5.5V 7.3MHz R-R Amp
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| RoHS: | Y |
|---|---|
| Package / Case: | SOIC-8 |
| Packaging: | Reel |
| Product Category: | Operational Amplifiers - Op Amps |
| Product Type: | Op Amps - Operational Amplifiers |
| Manufacturer: | MaxLinear |
| Brand: | MaxLinear |
| Tradename: | COMLINEAR |
| Series: | CLC1010 |
| Subcategory: | Amplifier ICs |
| CMRR - Common Mode Rejection Ratio: | 97 dB |
| GBP - Gain Bandwidth Product: | 7.3 MHz |
| Factory Pack Quantity: | 250 |
| Vos - Input Offset Voltage: | 1 mV |
| Number of Channels: | 1 Channel |
| Unit Weight: | 0.019048 oz |
More Information
Part No. CLC1010ISO8MTR is now available at OMO. Request a quote of CLC1010ISO8MTR please use the request quote or email us a RFQ.
CLC1010ISO8MTR Price & Stock
Exar CLC1010ISO8MTR pricing and available inventory.
Alternate Names
Exar has several brands around the world that may have alternate names for CLC1010ISO8MTR due to regional differences or acquisition. CLC1010ISO8MTR may also be known as the following names:
- EXAR CORPORATION
- EXAR CORP
- EXR
- EXA
- SIPEX/EXAR
- EXAR CORPORATION (VA)
- Exar/SIPEX
- SIPEX / ACQUIRED BY EXAR
- EXAR INTEGRATED SYSTEMS
- EXAR CORPORATION / SIPEX
- MICRO POWER SYSTEMS/EXAR
- EXAR CORPORATIO
AD5242BRUZ1M distributor
- CLC1010ISO8MTR MaxLinear, Inc. | Integrated Circuits (ICs)
- CLC1010ISO8MTR | MaxLinear, Inc. CLC1010ISO8MTR inventory ...
- CLC1010
- Integrated Circuits (ICs) "C"
- Product Change Notice
- CLC1010ISO8MTR Elektronski distributer | Exar CorporationDistributori Elektronik CLC1010ISO8MTR | Exar Corporation
- CLC1010ISO8MTR數據表
- PDN No: 17-0623-02 Issue Date: 11-JULY-2017
- Jul 11, 2017