- Mfr. #:
- HS2FAHR3G
- Description:
- Rectifiers 1.5A,300V, GP HIGH EFFICIENT SMA RECTIFIER
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| RoHS: | Y |
|---|---|
| Manufacturer: | Taiwan Semiconductor |
| Brand: | Taiwan Semiconductor |
| Configuration: | Single |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Packaging: | Reel |
| Product Type: | Rectifiers |
| Product Category: | Rectifiers |
| Product: | Rectifiers |
| Type: | Fast Recovery Rectifiers |
| Subcategory: | Diodes & Rectifiers |
| Package / Case: | DO-214AC-2 |
| Qualification: | AEC-Q101 |
| Recovery Time: | 50 ns |
| Max Surge Current: | 50 A |
| Ir - Reverse Current: | 5 uA |
| Vr - Reverse Voltage: | 300 V |
| Factory Pack Quantity: | 1800 |
| If - Forward Current: | 1.5 A |
| Vf - Forward Voltage: | 1 V |
| Unit Weight: | 0.002116 oz |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
More Information
The price and lead time for HS2FAHR3G depending on the quantity required Please send your request to us, Our sales team will provide you price and delivery within 24 hours, We look forward to work with you.
HS2FAHR3G Price & Stock
Taiwan Semiconductor HS2FAHR3G pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Avnet | HS2FAHR3G | - | - | - | - | - | 0.534 | 2020-05-02T01:42:31Z |
Alternate Names
Taiwan Semiconductor has several brands around the world that may have alternate names for HS2FAHR3G due to regional differences or acquisition. HS2FAHR3G may also be known as the following names:
- TSC
- TAIWAN SEMI
- TAIWAN
- TAIWAN SEM
- TAIWAN SEMICONDUCTOR MANF
- TAIWAN SEMICOND
- TAIW
- SEMICONDUCTO
- TAIWAN SEMICONDUCTOR CO LTD
- Taiwan Semiconductor Company
- Taiwan Semiconduct
- Taiwan Semiconductors
- Taiwan Semiconductor Co
- Taiwan Semiconductor(TSC)
- TWAN
- SEMICONDCTOR
- Won-Top Electronics
- TAIWAN SEMICONDUCTOR CORPORATION
- TAWIN SEMI
- TAIWAN SEMICONDUTOR (TSC)
- TAIWANSEMICONDUCTO
- TAIWAN SEMICONDUCTOR CORP
- TAIW-SEMIC
- Taiwan Semiconductor Europe GmbH
- TSMC
AD5242BRUZ1M distributor
- HS2FAHR3G Taiwan Semiconductor
- HS2AA thru HS2MA High Efficient Surface Mount Rectifiers
- BSZ520N15NS3 G详细信息_BSZ520N15NS3 G相关参数 ...
- HS2D R4代理商/供应商HS2D R5G代理商/供应商