- Mfr. #:
- IRF5210STRLPBF
- Description:
- MOSFET MOSFT PCh -100V -0.4A 60mOhm 120nC
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| RoHS: | Y |
|---|---|
| Package / Case: | TO-252-3 |
| Configuration: | Single |
| Technology: | Si |
| Part # Aliases: | SP001554020 |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Packaging: | Reel |
| Transistor Polarity: | P-Channel |
| Subcategory: | MOSFETs |
| Product Type: | MOSFET |
| Product Category: | MOSFET |
| Brand: | Infineon Technologies |
| Manufacturer: | Infineon |
| Factory Pack Quantity: | 800 |
| Rds On - Drain-Source Resistance: | 60 mOhms |
| Length: | 6.5 mm |
| Width: | 6.22 mm |
| Id - Continuous Drain Current: | 40 A |
| Pd - Power Dissipation: | 3.8 W |
| Vgs - Gate-Source Voltage: | 20 V |
| Height: | 2.3 mm |
| Qg - Gate Charge: | 120 nC |
| Vds - Drain-Source Breakdown Voltage: | 100 V |
| Transistor Type: | 1 P-Channel |
| Number of Channels: | 1 Channel |
| Unit Weight: | 0.139332 oz |
More Information
1.Please confirm the detail which include the part No. and the manufacturer of the products when ordering.
2.If you have bill of material(BOM) list require to quote. You could send to our email.
3.You can email us to change the order details before shipment.
4. Orders cannot be canceled after shipping the packages.
IRF5210STRLPBF Price & Stock
Vishay IRF5210STRLPBF pricing and available inventory.
Alternate Names
Vishay has several brands around the world that may have alternate names for IRF5210STRLPBF due to regional differences or acquisition. IRF5210STRLPBF may also be known as the following names:
- VIS
- VISH
- VISHAY INTERTECHNOLOGY INC
- VISHA
- VISHAY THIN FILM
- VISHAY INTERTECHNOLOGY
- VISHY
- VISAHY
- VISH/IR
- VSHY
- VSH
- VISHAY INTERTECHNOLOGY ASIA PTE LTD
- VISHAY ELECTRONIC
- VSHAY
- VISHAY FOIL RESISTORS
- VISHAY AMERICAS INC
- VISHAY INTERTECHNOLOGY ASIA PT
- VISHAY AMERICAS
- VISHAY ELECTRO-FILMS
- VISHAY COMPONENTS
- Vishay Semiconductors
- VISHAY COMPONENTS NEDERLAND
- VISHAY INTERTEC
- VISHAY FOIL RESISTORS / VPG
- VISHAY OPTO
- Vishay Intertechnology Inc.
AD5242BRUZ1M distributor
- IRF5210STRLPBF Infineon Technologies | Mouser
- irf5210strlpbf - Discrete Semiconductor Products
- IRF5210SPbF IRF5210LPbF
- Aug 4, 2009
- Image CarouselPrice Insights
- $7.22 delivery·20-day returns·$3.2330-day returns·$1.63$35 delivery Mar 29 – 31·$3.65
- IRF5210STRLPBF Infineon - MOSFETs - Octopart
- IRF5210STRLPBF - Infineon - Power MOSFET, HEXFET, P ...
- IRF5210STRLPBF Infineon Technologies | C2622
- 34857 products
- IRF5210STRLPBF by Infineon Technologies AG | MOSFETs
- IRF5210STRLPBF Infineon - Datasheet PDF, Footprint ...
- IRF5210STRLPBF - International Rectifier (Infineon ...