- Mfr. #:
- IRFU9210
- Description:
- MOSFET RECOMMENDED ALT 844-IRFU9210PBF
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Brand: | Vishay / Siliconix |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay |
| Packaging: | Tube |
| Mounting Style: | Through Hole |
| Package / Case: | TO-251-3 |
| Technology: | Si |
| RoHS: | N |
| Subcategory: | MOSFETs |
| Product Category: | MOSFET |
| Product Type: | MOSFET |
| Series: | IRFR/U |
| Factory Pack Quantity: | 75 |
| Length: | 6.73 mm |
| Height: | 6.22 mm |
| Width: | 2.39 mm |
| Unit Weight: | 0.011640 oz |
More Information
Part No. IRFU9210 is now available at OMO. Request a quote of IRFU9210 please use the request quote or email us a RFQ.
IRFU9210 Price & Stock
Vishay Siliconix IRFU9210 pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nexxon | IRFU9210 | Contact | - | - | - | - | - | 2018-02-27T00:44:39Z |
| North Star Micro | IRFU9210 | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
Alternate Names
Vishay Siliconix has several brands around the world that may have alternate names for IRFU9210 due to regional differences or acquisition. IRFU9210 may also be known as the following names:
- Siliconix / Vishay
- Siliconix (Vishay Siliconix)
- VISHAY SILICONIX INC
- VISHAY-SILICONIX(RoHS)
- VISHAY AMERICAS/SILICONIX
- SILICONIX INC/VISHAY
- SILI / VIS
AD5242BRUZ1M distributor
- IRFR9210, IRFU9210, SiHFR9210, SiHFU9210 PRODUCT ...IRFR9210, IRFU9210, SiHFR9210, SiHFU9210
- IRFU9210 Vishay / Siliconix - MOSFET
- IRFU9210 Vishay Siliconix | Discrete Semiconductor Products
- IRFR9210
- IRFU9210 Datasheet | IRF
- IRFU9210 Datasheet(PDF) - International RectifierIRFU9210 Datasheet(PDF) - Vishay Siliconix
- 10PCS IRFU9210 MOSFET P-CH 200V 1.9A I-PAK VISHAY
- IRFU9210 MOSFET. Datasheet pdf. Equivalent