- Mfr. #:
- IRG7PSH50UDPBF
- Description:
- IGBT Transistors IGBT DISCRETES
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| RoHS: | Y |
|---|---|
| Packaging: | Tube |
| Mounting Style: | Through Hole |
| Package / Case: | TO-274AA-3 |
| Configuration: | Single |
| Technology: | Si |
| Part # Aliases: | SP001532744 |
| Brand: | Infineon / IR |
| Manufacturer: | Infineon |
| Subcategory: | IGBTs |
| Product Category: | IGBT Transistors |
| Product Type: | IGBT Transistors |
| Pd - Power Dissipation: | 462 W |
| Maximum Gate Emitter Voltage: | 30 V |
| Factory Pack Quantity: | 25 |
| Collector-Emitter Saturation Voltage: | 2 V |
| Continuous Collector Current at 25 C: | 116 A |
| Continuous Collector Current Ic Max: | 116 A |
| Collector- Emitter Voltage VCEO Max: | 1.2 kV |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Gate-Emitter Leakage Current: | +/- 200 nA |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
More Information
Request a quote IRG7PSH50UDPBF at omo-ic.com. All items are new and The excellent quality and guaranteed services of IRG7PSH50UDPBF In Stock for Sale, Check stock quantity and pricing, view product specifications or email us.
IRG7PSH50UDPBF Price & Stock
Infineon IRG7PSH50UDPBF pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| LTL Group | 4053214 | 1,693 | - | - | - | - | - | 2019-12-23T01:29:13Z |
Alternate Names
Infineon has several brands around the world that may have alternate names for IRG7PSH50UDPBF due to regional differences or acquisition. IRG7PSH50UDPBF may also be known as the following names:
- Infineon Technologies
- INF
- INFIN
- INFI
- INFINE
- INFINEO
- INFINION
- SIM
- INFENION
- INFIEON
- INFINEON TECH
- INFINEN
- IFT
- IFX
- INFN
- INFINEON/SIEMENS
- INFINEON TECHNO
- IR/Infineon
- INFINEON TECHNOLOGIES (ASIA
- INFINEON TECHNOLOGIE
- INFINEON TECHNOLOGIES ASIA PACIFIC PTE LTD
- INFINEON TECH ICs
- INFINEON/PBF
- INFINEON TEC
- InfineonPb
AD5242BRUZ1M distributor
- IRG7PSH50UDPBF Infineon Technologies
- IRG7PSH50UDPBF Infineon Technologies
- Part IRG7PSH50UDPBF
- IRG7PSH50UDPbF by Infineon IGBT ICs
- IRG7PSH50UDPBF International Rectifier | Distributors, Price ...
- IRG7PSH50UD | 1200V Low VCEon Trench IGBT in a ...
- IRG7PSH50UDPBF Datasheet(PDF) - International Rectifier
- IRG7PSH50UDPBF
- IRG7PSH50UDPbF TRANSISTOR Datasheet pdf
- IRG7PSH50UDPBF INFINEON Transistors