- Mfr. #:
- IS61LPS51236A-250B3-TR
- Description:
- SRAM 18Mb 512Kx36 250MHz Sync SRAM 3.3v
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Moisture Sensitive: | Yes |
|---|---|
| Type: | Synchronous |
| Product Category: | SRAM |
| Product Type: | SRAM |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Data Rate: | SDR |
| Packaging: | Reel |
| Interface Type: | Parallel |
| RoHS: | N |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
| Brand: | ISSI |
| Manufacturer: | ISSI |
| Series: | IS61LPS51236A |
| Package / Case: | FBGA-165 |
| Organization: | 512 k x 36 |
| Supply Current - Max: | 450 mA |
| Number of Ports: | 4 |
| Supply Voltage - Max: | 3.465 V |
| Supply Voltage - Min: | 3.135 V |
| Maximum Clock Frequency: | 250 MHz |
| Factory Pack Quantity: | 2000 |
| Access Time: | 2.6 ns |
| Memory Size: | 18 Mbit |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
More Information
Part No. IS61LPS51236A-250B3-TR is now available at OMO. Request a quote of IS61LPS51236A-250B3-TR please use the request quote or email us a RFQ.
IS61LPS51236A-250B3-TR Price & Stock
ISSI IS61LPS51236A-250B3-TR pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Avnet | IS61LPS51236A-250B3-TR | - | - | - | - | - | - | 2019-11-22T11:52:31Z |
| LTL Group | 6912835 | 150 | - | - | - | - | - | 2019-11-15T08:57:11Z |
| North Star Micro | IS61LPS51236A-250B3-TR | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
Alternate Names
ISSI has several brands around the world that may have alternate names for IS61LPS51236A-250B3-TR due to regional differences or acquisition. IS61LPS51236A-250B3-TR may also be known as the following names:
- ISS
- ICSI
- INTEGRATED SILICON SOLUTION
- Integrated Silicon Solution Inc
- ISSI Integrated Silicon Solution Inc
- Integrated Silicon Solutions
- INTEGRATED SILICON S
- INTEGRATED CIRCUIT SOLUTION
- INTEGRATED SILICON SOLUTION (ISSI)
- Integrated Silicon Solution Inc (ISSI)
- ISSI INC
- INTEGRATED SILICON SOLUTIONS (ISSI)
- ISSI/ICSI
- INTEGRATED SILICON SOLUTI
- Integrated Circuit Solution Inc
- INTEGRATED CIRCUIT SOLUTI
- INTEGRATED SILICON SOLUTIONS INC
- ISSI (INTEGRATED SILICON SOLU
- Integrated Silicon Solutions Inc(ISSI)
- ISSI/HIT
- ISSI INTEGRATED SILICON SOLUTION INC (VA)
- INTEGRATED SILI
- ISSI (INT
- ISSI (INTEGRATED SILICON SOLUTIONS)
- ISSI (VA)
AD5242BRUZ1M distributor
- IS61LPS51236A-250B3-TR ISSI, Integrated Silicon Solution Inc
- ISSI IS61LPS51236A-250B3-TR - RAM
- IS61LPS51236A-250B3-TR[Parameters, quotations, pictures ...
- IS61LPS51236A-250B3-TR, ISSI (Integrated Silicon Solution, Inc ...
- IS61vPS25672A IS61lPS25672A IS61vPS51236A ...
- Jul 19, 2017
- IS61LPS51236A-250B3LI-TR ISSI
- IS61LPS51236A-250B3-TR | ISSI (Integrated Silicon Solution, Inc ...
- IS61LPS51236A-200B3I-TR Price & Stock
- IS61LPS51236A-250B3-TR - ISSI (Integrated Silicon Solution ...
- IS61LPS51236A-250B3-TR - ISSI (Integrated Silicon Solution, Inc ...