- Mfr. #:
- ISL61851HCBZ
- Description:
- Hot Swap Voltage Controllers DL USB HOTSWAP W/INT LW11A/RTRY8LD
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Moisture Sensitive: | Yes |
|---|---|
| RoHS: | Y |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | SOIC-8 |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Manufacturer: | Renesas Electronics |
| Brand: | Renesas / Intersil |
| Subcategory: | PMIC - Power Management ICs |
| Series: | ISL6185XXC |
| Product Type: | Hot Swap Voltage Controllers |
| Product Category: | Hot Swap Voltage Controllers |
| Factory Pack Quantity: | 98 |
| Length: | 5 mm (Max) |
| Width: | 4 mm (Max) |
| Height: | 1.5 mm (Max) |
| Unit Weight: | 0.002540 oz |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
More Information
Part No. ISL61851HCBZ is now available at OMO. Request a quote of ISL61851HCBZ please use the request quote or email us a RFQ.
ISL61851HCBZ Price & Stock
Intersil ISL61851HCBZ pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Wuhan P&S | ISL61851HCBZ | 500 | 8.90 | 8.90 | 8.90 | 7.10 | 7.10 | 2019-12-12T06:56:06Z |
| Sourceability | ISL61851HCBZ | 500 | - | - | - | - | - | 2019-12-11T15:44:45Z |
| LTL Group | 4894856 | 1,000 | - | - | - | - | - | 2019-12-11T02:07:10Z |
| Bison Technologies | ISL61851HCBZ-163203-INTERSIL | 500 | - | - | - | - | - | 2019-11-21T13:36:41Z |
| Abacus Technologies | ISL61851HCBZ | 3,049 | - | - | - | - | - | 2019-12-06T00:07:36Z |
| North Star Micro | ISL61851HCBZ | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
| Sierra IC | ISL61851HCBZ | Contact | - | - | - | - | - | 2019-09-03T21:05:22Z |
Alternate Names
Intersil has several brands around the world that may have alternate names for ISL61851HCBZ due to regional differences or acquisition. ISL61851HCBZ may also be known as the following names:
- INTER
- ISL
- INTERS
- INTERSI
- Intersil Corporation
- INTESIL
- INSL
- INTR
- INTERSIL CORP
- INTS
- INTERSL
- INTRSL
- HARRIS SEMICONDUCTOR
- INTERSIL/HARRIS
- INTSL
- INERSIL
- HARRIS SEMI
- INTERSIL CHINA LIMITED
- INTERSIL/PBF
- Harris / Intersil
- Harris Semiconductor(Intersil)
- INTERSIL/MIL
- INTEYSIL
- Renesas Electronics / Intersil
- INTERSIL (VA)
AD5242BRUZ1M distributor
- ISL61851HCBZ Renesas Electronics America Inc
- Intersil ISL61851HCBZ - Integrated Circuits (ICs)
- ISL61851HCBZ Datasheet(PDF) - Renesas Technology CorpISL61851HCBZ Datasheet(PDF) - Intersil Corporation
- ISL61851HCBZ footprint & symbol by Intersil
- ISL61851HCBZ-T Renesas / Intersil
- ISL61851HCBZ datasheet - Dual USB Port Power Supply ...ISL61851HCBZ-T datasheet - Dual USB Port Power Supply ...
- ISL6185 Datasheet
- Mar 8, 2012
- ISL61851HCBZ-T INTERSIL SOIC-8 Other Power ICs