- Mfr. #:
- ISL61861AIBZ
- Description:
- Hot Swap Voltage Controllers SINGLE USB HOTSWAP 5A/LATCH 8LD
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Moisture Sensitive: | Yes |
|---|---|
| RoHS: | Y |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | SOIC-8 |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Manufacturer: | Renesas Electronics |
| Brand: | Renesas / Intersil |
| Subcategory: | PMIC - Power Management ICs |
| Series: | ISL6186XXI |
| Product Type: | Hot Swap Voltage Controllers |
| Product Category: | Hot Swap Voltage Controllers |
| Factory Pack Quantity: | 98 |
| Length: | 5 mm (Max) |
| Width: | 4 mm (Max) |
| Height: | 1.5 mm (Max) |
| Unit Weight: | 0.002540 oz |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
More Information
Request a quote ISL61861AIBZ at omo-ic.com. All items are new and The excellent quality and guaranteed services of ISL61861AIBZ In Stock for Sale, Check stock quantity and pricing, view product specifications or email us.
ISL61861AIBZ Price & Stock
Renesas ISL61861AIBZ pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| iodParts | ISL61861AIBZ | 360 | - | - | - | - | - | 2020-03-06T11:45:57Z |
Alternate Names
Renesas has several brands around the world that may have alternate names for ISL61861AIBZ due to regional differences or acquisition. ISL61861AIBZ may also be known as the following names:
- REN
- Renesas Electronics
- RENESA
- RENESAS TECHNOLOGY
- RENESAS TECHNOLOGY CORP
- RENES
- RENSAS
- Renesas Electronics America
- RENASAS
- RNS
- RENESAS-PB
- RENESAS ELECTRONICS CORP
- RENESES
- Renesas Technology America
- Renesas Electronics Corporation
- RENESASE
- RENESAS TECHNOLOGY HONG KONG
- RENESASTEC
- RENESAS/M
- RENEASAS
- NLD
- RENESAS ELECTRONICS AMERICA INC
- RENESASA
- RENESAS/PBF
- RENESAS TECHNOL
AD5242BRUZ1M distributor
- Search results for: ISL Hot Swap Voltage Controllers
- Renesas / Intersil ISL61861EVAL1ZRenesas / Intersil ISL61861HIBZ-T
- ISL61861DCBZ - РАДИОМАГ РКС КОМПОНЕНТЫISL61861ECBZ - РАДИОМАГ РКС КОМПОНЕНТЫ
- Catalog Category - isl - Find Electronic Components
- Interior Lighting
- Results 1 - 50 of 50
- Francine89's portfolio - English ESL Worksheets and interactive ...MEET MY FAMILY general readin…