- Mfr. #:
- ISL6532AIRZ
- Description:
- Switching Controllers 3-IN-1 DDRG W/NO OC FOR SPRINGDALE MBS
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Moisture Sensitive: | Yes |
|---|---|
| RoHS: | Y |
| Packaging: | Tube |
| Product Type: | Switching Controllers |
| Product Category: | Switching Controllers |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Manufacturer: | Renesas Electronics |
| Brand: | Renesas / Intersil |
| Package / Case: | QFN-EP-28 |
| Subcategory: | PMIC - Power Management ICs |
| Series: | ISL6532A |
| Length: | 6 mm |
| Width: | 6 mm |
| Factory Pack Quantity: | 50 |
| Height: | 0.95 mm (Max) |
| Unit Weight: | 0.003633 oz |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
More Information
OMO is experienced in sourcing hard-to-find and obsolete parts.
ISL6532AIRZ is available at OMO Electronic. Email us to get the quotation lead time and stock availability.
ISL6532AIRZ Price & Stock
Intersil ISL6532AIRZ pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Rochester Electronics | ISL6532AIRZ | 110 | 52.66 | 52.66 | 46.88 | 42.77 | 42.77 | 2020-01-04T09:59:39Z |
| LTL Group | 4896244 | 823 | - | - | - | - | - | 2020-01-02T00:37:02Z |
| Dana Microsystems | ISL6532AIRZ | 471 | - | - | - | - | - | 2020-01-05T04:44:34Z |
| TransparentC | ISL6532AIRZ | Contact | - | - | - | - | - | 2016-01-28T17:08:50Z |
| North Star Micro | ISL6532AIRZ | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
| Sierra IC | ISL6532AIRZ | Contact | - | - | - | - | - | 2019-12-16T00:48:56Z |
Alternate Names
Intersil has several brands around the world that may have alternate names for ISL6532AIRZ due to regional differences or acquisition. ISL6532AIRZ may also be known as the following names:
- INTER
- ISL
- INTERS
- INTERSI
- Intersil Corporation
- INTESIL
- INSL
- INTR
- INTERSIL CORP
- INTS
- INTERSL
- INTRSL
- HARRIS SEMICONDUCTOR
- INTERSIL/HARRIS
- INTSL
- INERSIL
- HARRIS SEMI
- INTERSIL CHINA LIMITED
- INTERSIL/PBF
- Harris / Intersil
- Harris Semiconductor(Intersil)
- INTERSIL/MIL
- INTEYSIL
- Renesas Electronics / Intersil
- INTERSIL (VA)
AD5242BRUZ1M distributor
- ISL6532AIRZ Renesas Electronics America Inc
- ISL6532AIRZ | RENESAS | Power Management Specialized
- ISL6532AIRZ-T Renesas - Power Management ICs - Distributors, ...
- ISL6532AIRZ-T RENESAS | C2156423
- 4196 products
- ISL6532AIRZ Datasheet(PDF) - Intersil Corporation
- ISL6532AIRZ-T Renesas / Intersil
- ISL6532A Datasheet
- Sep 12, 2013
- ISL6532AIRZ IC REGCTRLR ACPI DUAL DDR 28QFN ...
- ISL6532AIRZ footprint & symbol by Intersil