- Mfr. #:
- JAN1N6623US
- Description:
- Rectifiers Rectifier
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Mounting Style: | SMD/SMT |
|---|---|
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Product Category: | Rectifiers |
| Product: | Rectifiers |
| Product Type: | Rectifiers |
| RoHS: | N |
| Brand: | Microchip / Microsemi |
| Manufacturer: | Microchip |
| Subcategory: | Diodes & Rectifiers |
| Package / Case: | D-5A-2 |
| Packaging: | Bulk |
| Length: | 5.08 mm |
| Height: | 2.62 mm |
| Width: | 2.62 mm |
| Factory Pack Quantity: | 1 |
More Information
OMO is a global distributor of hard-to-find and obsolete parts.
JAN1N6623US is available at OMO Electronic.We can offer JAN1N6623US for competitive price in the global market, please send us a quotation request for pricing.
JAN1N6623US Price & Stock
Microsemi JAN1N6623US pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Digi-Key | 1086-19968-ND | - | - | - | 87.37 | 87.37 | 87.37 | 2020-03-19T13:07:21Z |
Alternate Names
Microsemi has several brands around the world that may have alternate names for JAN1N6623US due to regional differences or acquisition. JAN1N6623US may also be known as the following names:
- MSC
- APT
- NES
- BKC
- MICROSEMI CORP
- APD
- MICROSEM
- SEMI
- VARO
- SEMICON
- Microsemi Corporation
- SEN
- LMI
- DIGI
- MCS
- MICROS
- CDWR
- SCN
- CDKF
- ASP
- DAS
- SILICON GENERAL
- CCZL
- PPC
- JAN
AD5242BRUZ1M distributor
- JAN1N6623US - Microsemi
- JAN1N6623US Microchip / Microsemi - Mouser Electronics
- JAN1N6623US - Discrete Semiconductor Products - Digikey
- JAN1N6623US by Sensitron Semiconductor - Arrow Electronics
- Sensitron Semiconductor | JAN1N6623US - Datasheet PDF & Tech ...
- buy JAN1N6623US | JAN1N6623US Datasheet | Heisener.com
- JAN1N6623US - Sensitron Semiconductors | Space Qualified Diode
- JAN1N6623US datasheet - 800 VOLT, AMP, 50 NS ... - Digchip
- [rectifier Single] Jan1n6623us Diode Gen Purp 880v 1a D5a - Buy ...