- Mfr. #:
- JANTXV1N6074
- Description:
- Rectifiers Rectifier
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Mounting Style: | Through Hole |
|---|---|
| Product Category: | Rectifiers |
| Product: | Rectifiers |
| Product Type: | Rectifiers |
| RoHS: | N |
| Brand: | Microchip / Microsemi |
| Manufacturer: | Microchip |
| Subcategory: | Diodes & Rectifiers |
| Packaging: | Bulk |
| Termination Style: | Axial |
| Package / Case: | A-Package-2 |
| Length: | 5.21 mm |
| Diameter: | 2.79 mm |
| Factory Pack Quantity: | 1 |
| Unit Weight: | 0.017637 oz |
More Information
We can supply Microchip / Microsemi JANTXV1N6074, use the request quote form to request JANTXV1N6074 pirce, Microchip / Microsemi Datasheet PDF and lead time.omo-ic.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery.
JANTXV1N6074 Price & Stock
Semtech JANTXV1N6074 pricing and available inventory.
Alternate Names
Semtech has several brands around the world that may have alternate names for JANTXV1N6074 due to regional differences or acquisition. JANTXV1N6074 may also be known as the following names:
- SEMTECH CORP
- SEM
- SEMTEC
- SEMT
- SEMTECH CORPORATION
- SEMTCH
- SEMTECH ELECTRONICS LTD
- SEMTECH INTERNATIONAL
- SMH
- SEMTECH INTL
- SEMTECHCO
- SEMTECHCORR
- SEMTECH CORPOR
- SEMTECH (VA)
- SEMTECH/NONE
- SEMTECH ELECTRONICS LIMITED
- SEMTECH/ PDE
- SEMTECH/79'S
- SEMTECH CORPIS CHRISTI
- SEMTECH LTD
- SEMTECH Pb-free
- SEMTECH-COMMERCIAL
AD5242BRUZ1M distributor
- Microsem i .CO
- 1N6074US by Microchip Rectifier Diodes
- Microchip / Microsemi JANTXV1N6074
- 1n6074 Datasheet - Diodes, Rectifiers - Single, Discrete ...
- jantx1n4480us (#9067)
- DigChip IC database
- 1N6073-1N6081
- Rectifier Diodes | Hi-Rel Diodes
- 1N6073-81 Datasheet by Microsemi Corporation
- power
- Jan 11, 2007