- Mfr. #:
- JANTXV1N985D-1
- Description:
- Zener Diodes Zener Diodes
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Product Type: | Zener Diodes |
|---|---|
| Product Category: | Zener Diodes |
| Mounting Style: | Through Hole |
| RoHS: | N |
| Brand: | Microchip / Microsemi |
| Manufacturer: | Microchip |
| Packaging: | Foil Bag |
| Subcategory: | Diodes & Rectifiers |
| Package / Case: | DO-35-2 |
| Termination Style: | Axial |
| Length: | 5.08 mm |
| Diameter: | 2.29 mm |
| Factory Pack Quantity: | 1 |
| Unit Weight: | 0.004586 oz |
More Information
1.Please confirm the detail which include the part No. and the manufacturer of the products when ordering.
2.If you have bill of material(BOM) list require to quote. You could send to our email.
3.You can email us to change the order details before shipment.
4. Orders cannot be canceled after shipping the packages.
JANTXV1N985D-1 Price & Stock
Microsemi JANTXV1N985D-1 pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Digi-Key | 1086-20629-ND | - | - | - | - | 56.82 | 56.82 | 2019-11-28T13:49:54Z |
Alternate Names
Microsemi has several brands around the world that may have alternate names for JANTXV1N985D-1 due to regional differences or acquisition. JANTXV1N985D-1 may also be known as the following names:
- MSC
- APT
- NES
- BKC
- MICROSEMI CORP
- APD
- MICROSEM
- SEMI
- VARO
- SEMICON
- Microsemi Corporation
- SEN
- LMI
- DIGI
- MCS
- MICROS
- CDWR
- SCN
- CDKF
- ASP
- DAS
- SILICON GENERAL
- CCZL
- PPC
- JAN
AD5242BRUZ1M distributor
- JANTXV1N985D-1 Microchip Technology
- JANTXV1N985D-1 Microchip / Microsemi
- JANTXV1N985D-1 - DIODE ZENER 100V 500MW
- JANTXV1N985D-1 Datasheet(PDF) - Microsemi Corporation
- [zener Single] Jantxv1n985d-1 Diode Zener 100v 500mw ...
- JANTX1N985D-1Silicon 500 mW Zener Diodes
- Diodes Archives - Page 714 of 714
- JANTXV1N938B-1 Price & Stock