- Mfr. #:
- LP130F33CET
- Description:
- CRYSTAL 13.000000MHZ 20PF SMD
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Frequency-Tolerance | ±30ppm |
|---|---|
| Frequency-Stability | ±30ppm |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Mounting-Type | Surface Mount |
| Type | MHz Crystal |
| Package-Case | HC49/US |
| Operating-Mode | Fundamental |
| Product Category | Crystals |
| Manufacturer | CTS-Frequency Controls |
| Series | ATSSMLP |
| ESR-Equivalent-Series-Resistance | 40 Ohm |
| Load-Capacitance | 20pF |
| Frequency | 13MHz |
| Size-Dimension | 0.437" L x 0.190" W (11.10mm x 4.83mm) |
| Height | 0.126" (3.20mm) |
| Operating-Temperature | -20°C ~ 70°C |
| Ratings | - |
More Information
parts# LP130F33CET is available at OMO Electronic, see description of LP130F33CET as below .
use the request quote form to request LP130F33CET price and lead time.
Buy Electronic Components at omo-ic.com .we are an independent distributor of electronic components with extensive inventory in stock.
The price and lead time for LP130F33CET depend on the quantity required, availability and warehouse location. Contact us today and our sales team will send you quotation soon.
LP130F33CET Price & Stock
CTS Components LP130F33CET pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Digi-Key | LP130F33CET-ND | - | - | - | - | 1.79 | 1.79 | 2019-11-24T13:44:59Z |
| Avnet | LP130F33CET | - | - | - | - | 1.66 | 1.39 | 2019-11-22T11:52:31Z |
| Nexxon | LP130F33CET | Contact | - | - | - | - | - | 2018-02-27T00:44:39Z |
Alternate Names
CTS Components has several brands around the world that may have alternate names for LP130F33CET due to regional differences or acquisition. LP130F33CET may also be known as the following names:
- CTS
- CTS CORP
- CTS CORPORATION
- CTS-Frequency Controls
- CTS Electrocomponents
- CTS Resistor Products
- CTS Electronic Components
- CTS THERMAL MANAGEMENT PRODUCTS
- CTB
- CTS Corporation Resistor/Electrocomponents
- CTS-Micro Division
- CTS CORPORAT
- CTS-Automotive Div
- CTS ELECTRONICS
- CTS Wireless Components Inc
- CTS ELECTROCOMPONENTS (VA)
- CTS-FREQUENCY CONTROLS (VA)
- cts electronic
- CTS RESISTOR PRODUCTS (VA)
- CTS SINGAPORE PTE LTD
- cts resistor/electrocompo
- CTS Corporation Resistor
- CTS ELECTRONICS COMPONENTS INC
- CTS WIRELESS
- CTS CORPORATIO
AD5242BRUZ1M distributor
- LP130F33CET CTS-Frequency Controls | Crystals, Oscillators, ...
- CTS Components LP130F33CET - Crystals
- Crystals 13 MHz ±30ppm Crystal 20pF 40 Ohms HC-49/US
- Buy Lp130f33cet,Ic Chip,Electronic Components Product ...
- LP130F33CET CTS Electronic Components - Krystaly
- LP130F33CET - CTS Electronic Components Stock e waatea ana ...
- ATSSMLP Series
- LP130F33CET Elektron Distribyutor | CTS Electronic Components
- LP - Datasheet