- Mfr. #:
- M1AGL600V2-FGG144I
- Description:
- FPGA - Field Programmable Gate Array IGLOO
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Moisture Sensitive: | Yes |
|---|---|
| RoHS: | Y |
| Packaging: | Tray |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Subcategory: | Programmable Logic ICs |
| Manufacturer: | Lattice |
| Brand: | Lattice |
| Product Type: | FPGA - Field Programmable Gate Array |
| Product Category: | FPGA - Field Programmable Gate Array |
| Package / Case: | FPBGA-672 |
| Series: | ECP2 |
| Product: | ECP2 |
| Distributed RAM: | 42 kbit |
| Number of I/Os: | 402 I/O |
| Factory Pack Quantity: | 40 |
| Total Memory: | 318 kbit |
| Embedded Block RAM - EBR: | 276 kbit |
| Width: | 27 mm |
| Length: | 27 mm |
| Number of Logic Elements: | 21000 |
| Number of Logic Array Blocks - LABs: | 2625 |
| Height: | 1.65 mm |
| Supply Voltage - Max: | 1.26 V |
| Operating Supply Voltage: | 1.2 V |
| Supply Voltage - Min: | 1.14 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 100 C |
More Information
The price and lead time for M1AGL600V2-FGG144I depending on the quantity required Please send your request to us, Our sales team will provide you price and delivery within 24 hours, We look forward to work with you.
M1AGL600V2-FGG144I Price & Stock
Microsemi M1AGL600V2-FGG144I pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Digi-Key | M1AGL600V2-FGG144I-ND | - | - | - | - | 521.23 | 521.23 | 2020-01-01T13:54:44Z |
| LTL Group | 6900050 | 820 | - | - | - | - | - | 2020-01-02T00:37:02Z |
Alternate Names
Microsemi has several brands around the world that may have alternate names for M1AGL600V2-FGG144I due to regional differences or acquisition. M1AGL600V2-FGG144I may also be known as the following names:
- MSC
- APT
- NES
- BKC
- MICROSEMI CORP
- APD
- MICROSEM
- SEMI
- VARO
- SEMICON
- Microsemi Corporation
- SEN
- LMI
- DIGI
- MCS
- MICROS
- CDWR
- SCN
- CDKF
- ASP
- DAS
- SILICON GENERAL
- CCZL
- PPC
- JAN
AD5242BRUZ1M distributor
- M1AGL600V2-FGG144I Microchip Technology
- M1AGL600V2-FGG144I - Field Programmable Gate Arrays
- M1AGL600V2
- M1AGL600V2-FGG144I Microchip Tray | Future Electronics
- M1AGL600V2-FGG144I
- M1AGL600V2-FGG144I - IGLOO Low Power Flash FPGAs
- Microchip / Microsemi M1AGL600V2-FGG144I
- Ic Fpga 97 I/o 144fbga M1agl600v2-fgg144iM1agl600v2-fgg144i New Original & Best Price High Quality