- Mfr. #:
- MAAP-010171-TR0500
- Description:
- RF Amplifier 2.5-3.5GHz 8Watt Gain=27dB typ.
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| RoHS: | Y |
|---|---|
| Subcategory: | Wireless & RF Integrated Circuits |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Packaging: | Reel |
| Product Category: | RF Amplifier |
| Product Type: | RF Amplifier |
| Package / Case: | PQFN-20 |
| Manufacturer: | MACOM |
| Brand: | MACOM |
| Factory Pack Quantity: | 500 |
| Gain: | 27 dB |
| Operating Supply Current: | 25 mA |
| Operating Frequency: | 2.5 GHz to 3.5 GHz |
| Type: | 2-Stage Amplifier |
| Operating Supply Voltage: | 11 V |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
More Information
The price and lead time for MAAP-010171-TR0500 depending on the quantity required Please send your request to us, Our sales team will provide you price and delivery within 24 hours, We look forward to work with you.
MAAP-010171-TR0500 Price & Stock
MA-COM MAAP-010171-TR0500 pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Verical | MAAP-010171-TR0500 | 473 | - | 364.04 | 364.04 | 364.04 | 364.04 | 2020-03-06T17:53:22Z |
| Verical | MAAP-010171-TR0500 | 500 | - | - | - | 364.04 | 364.04 | 2020-03-06T17:53:22Z |
| Digi-Key | 1465-1290-2-ND | - | - | - | - | 284.60 | 284.60 | 2020-03-06T13:55:45Z |
| Richardson RFPD | MAAP-010171-TR5 | 500 | - | - | - | 267.50 | 267.50 | 2020-03-07T02:45:25Z |
| Richardson RFPD | MAAP-010171-000 | 473 | 338.07 | 338.07 | 338.07 | 338.07 | 338.07 | 2020-03-07T02:45:25Z |
| Chip One Stop Global | C1S500500049188 | 473 | 580.82 | 459.91 | 387.59 | 387.59 | 387.59 | 2020-03-07T12:35:45Z |
| Sierra IC | MAAP-010171-TR0500 | Contact | - | - | - | - | - | 2019-12-16T00:48:56Z |
Alternate Names
MA-COM has several brands around the world that may have alternate names for MAAP-010171-TR0500 due to regional differences or acquisition. MAAP-010171-TR0500 may also be known as the following names:
- MAC
- M/A-COM TECHNOLOGY SOLUTIONS
- ANZAC
- M/A-COM INC
- M A COM TYCO
- TYCO ELECTRONICS / MA-COM
- XMA
- TYCO/MA-COM
- MA-COMM
- MA-COM/AMP
- TE CONNECTIVITY / MA-COM
- M/A-COM Technology
- M/A-COM TECHNOLOGY SOLUTIONS INC
- OSMSF
- Macom Technologies
- MA-COM STELLEX
- M/A
- AMP/MA-COM
AD5242BRUZ1M distributor
- MAAP-010171MAAP-010171
- MAAP-010171-TR0500 MACOM - RF Amplifier
- MAAP-010171-TR0500 MACOM Technology SolutionsMAAP-010171 MACOM Technology Solutions
- MAAP-010171-000 MACOM Technology Solutions
- MAAP-010171-TR0500 MA-COM - RF Amplifiers
- MAAP-010171-TR0500
- MAAP-010171
- MACOM MAAP-010171-TR0500 - RF Amplifier