- Mfr. #:
- MAX680CSA+T
- Description:
- Switching Voltage Regulators 5V to +/-10V Voltage Converter
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| RoHS: | Y |
|---|---|
| Product Category: | Switching Voltage Regulators |
| Product Type: | Switching Voltage Regulators |
| Type: | Switching Regulator |
| Package / Case: | SOIC-Narrow-8 |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Packaging: | Reel |
| Subcategory: | PMIC - Power Management ICs |
| Brand: | Maxim Integrated |
| Manufacturer: | Maxim Integrated |
| Series: | MAX680 |
| Part # Aliases: | MAX680 |
| Function: | Inverting, Step Up |
| Topology: | Boost, Inverting |
| Length: | 5 mm |
| Width: | 4 mm |
| Factory Pack Quantity: | 2500 |
| Output Current: | 10 mA |
| Output Voltage: | 10 V |
| Height: | 1.5 mm |
| Unit Weight: | 0.006596 oz |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
More Information
The price and lead time for MAX680CSA+T depending on the quantity required Please send your request to us, Our sales team will provide you price and delivery within 24 hours, We look forward to work with you.
MAX680CSA+T Price & Stock
Maxim Integrated MAX680CSA+T pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Digi-Key | MAX680CSA+TCT-ND | 984 | 29.54 | 26.54 | 20.63 | 16.73 | 16.73 | 2019-12-03T14:05:12Z |
| Digi-Key | MAX680CSA+TDKR-ND | 984 | 29.54 | 26.54 | 20.63 | 16.73 | 16.73 | 2019-12-03T14:05:12Z |
| Digi-Key | MAX680CSA+TTR-ND | - | - | - | - | - | 16.24 | 2019-12-03T14:05:12Z |
| Future Electronics | MAX680CSA+T | 5,000 | - | - | - | - | 21.48 | 2019-12-04T00:15:23Z |
| Mouser | 700-MAX680CSAT | - | 36.87 | 33.13 | 26.37 | 24.96 | 24.96 | 2019-12-04T22:16:49Z |
| Avnet | MAX680CSA+T | - | - | - | - | - | - | 2019-12-04T02:48:28Z |
| Avnet Europe | MAX680CSA+T | - | - | - | - | - | 22.59 | 2019-12-04T08:48:05Z |
| Ameya360 | MAX680CSA+T | 5,000 | - | - | - | - | 19.23 | 2019-11-28T07:38:38Z |
| NAC Semi | XSFT00000030079 | 5,000 | - | - | - | - | 28.20 | 2019-12-04T19:17:11Z |
| Semi Source | MAX680CSA+T | 375 | - | - | - | - | - | 2019-11-15T17:17:21Z |
| Sourceability | MAX680CSA+T | 5,000 | - | - | - | - | - | 2019-11-26T18:50:02Z |
| LTL Group | 4980130 | 5,000 | - | - | - | - | - | 2019-12-02T05:01:09Z |
| Chip Components | MAX680CSA+T | 13,528 | - | - | - | - | - | 2019-11-20T03:56:14Z |
| GreenTree Electronics | MAX680CSAT | 985 | - | - | - | - | - | 2019-11-06T14:43:13Z |
| Dana Microsystems | MAX680CSA+T | 1,786 | - | - | - | - | - | 2019-10-01T16:44:51Z |
| Au Ling | MAX680CSA+T | Contact | - | - | - | - | - | 2019-11-27T14:34:02Z |
| Sierra IC | MAX680CSA+T | Contact | - | - | - | - | - | 2019-09-03T21:05:22Z |
| TransparentC | MAX680CSA+T | Contact | - | - | - | - | - | 2016-01-28T17:08:50Z |
| North Star Micro | MAX680CSA+T | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
Alternate Names
Maxim Integrated has several brands around the world that may have alternate names for MAX680CSA+T due to regional differences or acquisition. MAX680CSA+T may also be known as the following names:
- MAXIM
- MAX
- MAXIM INTEGRATED PRODUCTS
- MAXIM INTEGRATED PRODUCTS INC
- MAXI
- MAXIN
- MAXM
- MXM
- MAXIM INT
- MAXIM INTEGRATED PRO
- MAXIM INTEGRATED CIRCUITS
- MaximIC
- MAXIM/PBF
- MAIXM
- MAXIM-Pb
- MAXIM INTE
- MAXIM INTEGRATE
- MAXIM INTEGRATED PROD
- MAXIM INTEGR
- MAXIM INTEGRATED PRODUCT
- MAXIMI
- MAXIIM
- MAXIM INTEGRATED PRODU
- MAXIM-PBFREE
- Maxim Semiconductor
- Maxim
- ITW Paktron
AD5242BRUZ1M distributor
- MAX680CSA+T
- MAX680CSA-T Maxim Integrated
- Maxim Integrated MAX680CSA+T
- MAX680/MAX681 - +5V to ±10V Voltage Converters
- 4PCS NEW MAX680CSA-T MAXIM 9841+ SOP-8
- MAX680CSA+T - Analog Devices - DC/DC Charge Pump ...
- MAX680CSA-T in stock
- MAX680CSA+T现货供应_数据手册PDF_DC DC开关稳压器
- MAX680:+5V to ±10V Voltage Converters - BDTIC