- Mfr. #:
- MAX9042AEUA-T
- Description:
- Analog Comparators uPower Comparator + Prec Reference IC
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Packaging: | Reel |
|---|---|
| Comparator Type: | Precision with Reference |
| RoHS: | N |
| Manufacturer: | Maxim Integrated |
| Brand: | Maxim Integrated |
| Series: | MAX9042A |
| Part # Aliases: | MAX9042A |
| Product Category: | Analog Comparators |
| Product: | Analog Comparators |
| Product Type: | Analog Comparators |
| Subcategory: | Amplifier ICs |
| Output Current per Channel: | 8 mA |
| Factory Pack Quantity: | 2500 |
| GBP - Gain Bandwidth Product: | - |
More Information
1.Please confirm the detail which include the part No. and the manufacturer of the products when ordering.
2.If you have bill of material(BOM) list require to quote. You could send to our email.
3.You can email us to change the order details before shipment.
4. Orders cannot be canceled after shipping the packages.
MAX9042AEUA-T Price & Stock
Maxim Integrated MAX9042AEUA-T pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| LTL Group | 4984325 | 1,737 | - | - | - | - | - | 2020-02-27T02:07:08Z |
Alternate Names
Maxim Integrated has several brands around the world that may have alternate names for MAX9042AEUA-T due to regional differences or acquisition. MAX9042AEUA-T may also be known as the following names:
- MAXIM
- MAX
- MAXIM INTEGRATED PRODUCTS
- MAXIM INTEGRATED PRODUCTS INC
- MAXI
- MAXIN
- MAXM
- MXM
- MAXIM INT
- MAXIM INTEGRATED PRO
- MAXIM INTEGRATED CIRCUITS
- MaximIC
- MAXIM/PBF
- MAIXM
- MAXIM-Pb
- MAXIM INTE
- MAXIM INTEGRATE
- MAXIM INTEGRATED PROD
- MAXIM INTEGR
- MAXIM INTEGRATED PRODUCT
- MAXIMI
- MAXIIM
- MAXIM INTEGRATED PRODU
- MAXIM-PBFREE
- Maxim Semiconductor
- Maxim
- ITW Paktron
AD5242BRUZ1M distributor
- MAX9042AEUA+T Maxim Integrated
- MAX9042AEUA+T
- MAX9042AEUA+T Maxim Integrated - Datasheet PDF & ...
- MAX9042AEUA-T | 2009 Linear Comparators
- analog devices max9042aeua+t - Comparatorsanalog devices max9042aeua+t - Comparators
- MAX9042 Micropower, Single-Supply, UCSP/SOT23 ...
- New arrival MAX9042AEUA MAX9042 9042 New MSOP-8 ...
- Max9042aeua+t Ic Comparator Dual 8-umax Hot Sale ...
- MAX9042AEUA Datasheet(PDF) & Specifications - FindIC