- Mfr. #:
- MC100EL07DTR2G
- Description:
- Logic Gates 5V ECL 2-Input XOR/XNOR
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| RoHS: | Y |
|---|---|
| Function: | XOR/XNOR |
| Package / Case: | TSSOP-8 |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | ON Semiconductor |
| Manufacturer: | ON Semiconductor |
| Logic Function: | MUX Gates |
| Part # Aliases: | MC100EL07MNR4G |
| Series: | MC100EL07 |
| Subcategory: | Logic ICs |
| Product Type: | Logic Gates |
| Product Category: | Logic Gates |
| Logic Type: | ECL |
| Logic Family: | ECL |
| Low Level Output Current: | 50 mA |
| Width: | 3.1 mm |
| Length: | 3.1 mm |
| Factory Pack Quantity: | 2500 |
| Number of Output Lines: | 2 Output |
| Number of Input Lines: | 2 Input |
| Number of Gates: | 1 Gate |
| Height: | 0.95 mm |
| Propagation Delay Time: | 0.395 ns |
| Unit Weight: | 0.005573 oz |
| High Level Output Current: | - 50 mA |
| Operating Supply Voltage: | - 5 V, + 5 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Supply Voltage - Max: | +/- 5.7 V |
| Supply Voltage - Min: | +/- 4.2 V |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
More Information
1.Please confirm the detail which include the part No. and the manufacturer of the products when ordering.
2.If you have bill of material(BOM) list require to quote. You could send to our email.
3.You can email us to change the order details before shipment.
4. Orders cannot be canceled after shipping the packages.
MC100EL07DTR2G Price & Stock
ON Semiconductor MC100EL07DTR2G pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Rochester Electronics | MC100EL07DTR2G | 2,500 | 27.78 | 27.78 | 24.76 | 22.57 | 22.57 | 2020-01-17T09:49:05Z |
| Avnet | MC100EL07DTR2G | - | - | - | - | - | - | 2020-01-17T02:02:50Z |
| Avnet Europe | MC100EL07DTR2G | - | - | - | - | - | - | 2020-01-17T08:27:28Z |
| LTL Group | 4992616 | 1,583 | - | - | - | - | - | 2020-01-14T06:10:10Z |
| North Star Micro | MC100EL07DTR2G | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
| Sierra IC | MC100EL07DTR2G | Contact | - | - | - | - | - | 2019-12-16T00:48:56Z |
Alternate Names
ON Semiconductor has several brands around the world that may have alternate names for MC100EL07DTR2G due to regional differences or acquisition. MC100EL07DTR2G may also be known as the following names:
- ON SEMI
- ONS
- ON SEM
- ONSEMICON
- ON SEMICONDUCTO
- ON SEMICONDUCTORS
- OSC
- ONSEMIC
- ONSE
- SCG
- ON SEMICONDU
- ON SEMICONDUCTOR COR
- ONSM
- ON SEMICOND
- ON SEMICO
- ON SEMICONDUCTOR/FAIRCHILD
- MOT/ON SEMI
- ON SEMICONDUCTOR CORPORATION
- ON4
- ON SEMICONDUCTOR CORP
- Fairchild (ON Semiconductor)
- ON-SEMI SCG
- ON SEMICONDUTOR
- ON/PBF
- ON SEMICONDUCTOR (VA)
- ON Semiconductor Inc.
- onsemiconductor
AD5242BRUZ1M distributor
- MC100EL07DTR2G onsemi | Integrated Circuits (ICs) | DigiKey ...
- MC100EL07DTR2G onsemi - Mouser Electronics
- Rochester Electronics (en-US) : Part MC100EL07DTR2G
- MC100EL07DTR2G Rochester Electronics | Distributors, Price ...
- MC100EL07DTR2G onsemi - Datasheet PDF & Technical Specs
- MC100EL07DTR2G - AMI Semiconductor / ON Semiconductor Stock ...
- Cheap Factory Price Mc100el07dtr2g With The Salesman ...
- د MC100EL07DTR2G ON Semiconductor منطق - ګیټس او انورټرېټ ...
- MC10EL07, MC100EL07 5.0 V ECL 2-Input XOR/XNOR