- Mfr. #:
- MC10E107FN
- Description:
- Logic Gates 5V ECL Quint 2-Input
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Function: | XOR/XNOR |
|---|---|
| Packaging: | Tube |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | PLCC-28 |
| Manufacturer: | ON Semiconductor |
| Brand: | ON Semiconductor |
| RoHS: | N |
| Logic Function: | MUX Gates |
| Subcategory: | Logic ICs |
| Product Type: | Logic Gates |
| Product Category: | Logic Gates |
| Logic Family: | ECL |
| Logic Type: | ECL |
| Low Level Output Current: | 50 mA |
| Number of Gates: | 5 Gate |
| Number of Output Lines: | 4 Output |
| Factory Pack Quantity: | 37 |
| Height: | 3.69 mm |
| Number of Input Lines: | 2 Input |
| Length: | 11.58 mm |
| Width: | 11.58 mm |
| Propagation Delay Time: | 0.6 ns |
| Unit Weight: | 0.041719 oz |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| High Level Output Current: | - 50 mA |
| Operating Supply Voltage: | - 5 V, + 5 V |
| Supply Voltage - Max: | +/- 5.7 V |
| Supply Voltage - Min: | +/- 4.2 V |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
More Information
1.Please confirm the detail which include the part No. and the manufacturer of the products when ordering.
2.If you have bill of material(BOM) list require to quote. You could send to our email.
3.You can email us to change the order details before shipment.
4. Orders cannot be canceled after shipping the packages.
MC10E107FN Price & Stock
Motorola MC10E107FN pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| LTL Group | 6247146 | 37 | - | - | - | - | - | 2019-12-14T06:25:25Z |
| Quest | MC10E107FN | 56 | 101.77 | 50.88 | 47.49 | 47.49 | 47.49 | 2019-12-14T11:32:31Z |
| Abacus Technologies | MC10E107FN | 354 | - | - | - | - | - | 2019-12-06T00:07:36Z |
| Sierra IC | MC10E107FN | Contact | - | - | - | - | - | 2019-09-03T21:05:22Z |
Alternate Names
Motorola has several brands around the world that may have alternate names for MC10E107FN due to regional differences or acquisition. MC10E107FN may also be known as the following names:
- MOT
- MOTO
- MOTOROL
- MOTORO
- MOTORLA
- MOTOROLLA
- MOTOROLA SEMICONDUCTOR
- MOTOROLA INC
- MOTROLA
- MTO
- MOTOTOLA
- MOTOROAL
- MOTORL
- MOTOROTA
- Motorola Incorporated
- MOT/PHI
- MOTOROLA TWO WAY
- MOT MOTOROLA
- MOROTOLA
- MOTOROLA CORP
- MTRLA
- MOTORLOA
- MOTOROLA SEMICONDUCTORS
- Motorola Semiconductor Products
- MOTOROLA SEMICONDUCTORS HK LTD
AD5242BRUZ1M distributor
- Part MC10E107FN
- MC10E107FN Datasheet(PDF) - ON Semiconductor
- (1PCS) MC10E107FN IC GATE XOR/XNOR QUINT 28- ...
- MC10E107FN onsemi - Datasheet PDF & Technical Specs
- MC10E107FN
- MC10E107FN ON Semiconductor – Price, Stock & Datasheet
- MC10E107FN
- MC10E107FN datasheet - 5V Ecl Quint 2-Input Xor/xnOR ...
- MC10E107FN onsemi XOR/XNOR Gate Differential 4.2 V ~ 5.7 V
- MC10E107FN onsemi