- Mfr. #:
- MC10H186FNG
- Description:
- Flip Flops Hexadecimal D-Type Master-Slave w/Reset
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| RoHS: | Y |
|---|---|
| Packaging: | Tube |
| Input Type: | Single-Ended |
| Output Type: | Single-Ended |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | PLLC-20 |
| Brand: | ON Semiconductor |
| Manufacturer: | ON Semiconductor |
| Polarity: | Non-Inverting |
| Reset Type: | Master Reset |
| Subcategory: | Logic ICs |
| Product Type: | Flip Flops |
| Product Category: | Flip Flops |
| Logic Type: | D-Type Master-Slave Flip-Flop |
| Function: | D-Master-Slave Type |
| Length: | 9.04 mm |
| Width: | 9.04 mm |
| Factory Pack Quantity: | 46 |
| Height: | 3.69 mm |
| Propagation Delay Time: | 3 ns |
| Logic Family: | 10 |
| Number of Circuits: | 7 |
| Number of Channels: | 6 |
| Number of Input Lines: | 6 |
| Number of Output Lines: | 6 |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Operating Supply Voltage: | - 8 V |
| Supply Voltage - Max: | - 5.46 V |
| Supply Voltage - Min: | - 4.94 V |
| Maximum Operating Temperature: | + 75 C |
More Information
We can supply ON Semiconductor MC10H186FNG, use the request quote form to request MC10H186FNG pirce, ON Semiconductor Datasheet PDF and lead time.omo-ic.com is a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery.
MC10H186FNG Price & Stock
ON Semiconductor MC10H186FNG pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Rochester Electronics | MC10H186FNG | 4,126 | 63.91 | 63.91 | 61.32 | 58.73 | 58.73 | 2020-02-29T09:57:11Z |
| LTL Group | 4994015 | 639 | - | - | - | - | - | 2020-02-27T02:07:08Z |
| Sierra IC | MC10H186FNG | Contact | - | - | - | - | - | 2019-12-16T00:48:56Z |
| North Star Micro | MC10H186FNG | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
Alternate Names
ON Semiconductor has several brands around the world that may have alternate names for MC10H186FNG due to regional differences or acquisition. MC10H186FNG may also be known as the following names:
- ON SEMI
- ONS
- ON SEM
- ONSEMICON
- ON SEMICONDUCTO
- ON SEMICONDUCTORS
- OSC
- ONSEMIC
- ONSE
- SCG
- ON SEMICONDU
- ON SEMICONDUCTOR COR
- ONSM
- ON SEMICOND
- ON SEMICO
- ON SEMICONDUCTOR/FAIRCHILD
- MOT/ON SEMI
- ON SEMICONDUCTOR CORPORATION
- ON4
- ON SEMICONDUCTOR CORP
- Fairchild (ON Semiconductor)
- ON-SEMI SCG
- ON SEMICONDUTOR
- ON/PBF
- ON SEMICONDUCTOR (VA)
- ON Semiconductor Inc.
- onsemiconductor
AD5242BRUZ1M distributor
- Part MC10H186FNG
- MC10H186FNG onsemi
- Mc10h186fng New Original & Best Price High Quality
- MC10H186FNG - AMI Semiconductor / ON Semiconductor Stock e ...
- MC10H186 onsemi | Logic
- MC10H186FNG
- MC10H186FNG датащи(PDF) - ON Semiconductor
- MC10H186FNG 데이터시트(PDF) - ON Semiconductor
- MC10H186FNG