- Mfr. #:
- S-80820CNUA-B8FT2G
- Description:
- Supervisory Circuits 2.0V 0.8uA N-Ch Open
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| RoHS: | Y |
|---|---|
| Type: | Voltage Detectors |
| Product Type: | Supervisory Circuits |
| Product Category: | Supervisory Circuits |
| Package / Case: | SOT-89-3 |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Series: | S-808 |
| Packaging: | Reel |
| Subcategory: | PMIC - Power Management ICs |
| Watchdog Timers: | No Watchdog |
| Manual Reset: | No Manual Reset |
| Battery Backup Switching: | No Backup |
| Features: | Internal Hysteresis |
| Reset Delay Time: | Adjustable |
| Output Type: | Active Low, Open Drain |
| Brand: | ABLIC |
| Manufacturer: | ABLIC |
| Undervoltage Threshold: | 2.0 V |
| Threshold Voltage: | 2 V |
| Accuracy: | 2 % |
| Factory Pack Quantity: | 1000 |
| Supply Voltage - Max: | 10 V |
| Number of Inputs Monitored: | 1 Input |
| Supply Voltage - Min: | 0.95 V |
| Operating Supply Current: | 0.8 uA |
| Unit Weight: | 0.004603 oz |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
More Information
The price and lead time for S-80820CNUA-B8FT2G depending on the quantity required Please send your request to us, Our sales team will provide you price and delivery within 24 hours, We look forward to work with you.
S-80820CNUA-B8FT2G Price & Stock
SII Semiconductor S-80820CNUA-B8FT2G pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| C Plus Electronics | S-80820CNUA-B8FT2G | Contact | - | - | - | - | - | 2018-05-06T19:06:36Z |
Alternate Names
SII Semiconductor has several brands around the world that may have alternate names for S-80820CNUA-B8FT2G due to regional differences or acquisition. S-80820CNUA-B8FT2G may also be known as the following names:
- SII Semiconductor Corporation
- SII
- SII SEMICONDUCTOR USA CORPORATION
AD5242BRUZ1M distributor
- S-80820CNUA-B8FT2G ABLIC
- S-80820CNUA-B8FT2G ABLIC Inc. | Integrated Circuits (ICs)
- Buy S-80820cnua-b8ft2g,Ic Volt Detector 2.0v Sot89-3, ...
- S-808XXC Series VOLTAGE DETECTOR
- S-80820CNUA-B8F SOT89PB
- S-80820CNUA-B8FT2G | ABLIC U.S.A. Inc. | Chipsmall
- Image is for your reference only, please check specifications for details. د تولید کونکي برخه #, . جوړوونکی, ABLIC ...
- S-80829CNUA-B80T2G Price & StockS-80825CNUA-B8KT2U Price & Stock
- S-80826CNUA-B8LT2G datasheet & applicatoin notes