- Mfr. #:
- S-8232AEFT-T2-G
- Description:
- Battery Management 4.35V 2-Cell Serial
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| RoHS: | Y |
|---|---|
| Package / Case: | TSSOP-8 |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Packaging: | Reel |
| Subcategory: | PMIC - Power Management ICs |
| Battery Type: | Li-Ion, Li-Polymer |
| Type: | Battery Protection IC |
| Product: | Battery Protection |
| Product Category: | Battery Management |
| Product Type: | Battery Management |
| Manufacturer: | ABLIC |
| Brand: | ABLIC |
| Factory Pack Quantity: | 3000 |
| Operating Supply Voltage: | 2 V to 16 V |
| Operating Supply Current: | 12.7 uA |
| Output Voltage: | 0.3 V |
| Unit Weight: | 0.005573 oz |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
More Information
1.Please confirm the detail which include the part No. and the manufacturer of the products when ordering.
2.If you have bill of material(BOM) list require to quote. You could send to our email.
3.You can email us to change the order details before shipment.
4. Orders cannot be canceled after shipping the packages.
S-8232AEFT-T2-G Price & Stock
SII Semiconductor S-8232AEFT-T2-G pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| OMO Electronics | 309938 | 64 | - | - | 4.79 | 3.32 | 3.32 | 2020-02-21T12:48:06Z |
Alternate Names
SII Semiconductor has several brands around the world that may have alternate names for S-8232AEFT-T2-G due to regional differences or acquisition. S-8232AEFT-T2-G may also be known as the following names:
- SII Semiconductor Corporation
- SII
- SII SEMICONDUCTOR USA CORPORATION
AD5242BRUZ1M distributor
- S-8232AEFT-T2-G ABLIC - Mouser Electronics
- S-8232AEFT-T2-G - ABLIC Inc - Master Electronics
- S-8232AEFT-T2-G Datasheet(PDF) - Seiko Instruments Inc
- S-8232AEFT-T2-GABLIC USA Inc.
- S-8232 ABLIC Inc. | Power Management (PMIC) - Digikey
- S-8232AWFT-T2-G Price & Stock | DigiPart
- S-8232ABFT-T2-G S8232B S8232 A U E L F Dual lithium- ...
- S-8232aeft-t2-g Electronic Parts Integrated Circuits Ic Batt ...
- S8232 Price and Stock - Findchips