- Mfr. #:
- S-8355K31MC-NAQT2G
- Description:
- Switching Controllers Step-Up SWR PWM 25.9uA Iq
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| RoHS: | Y |
|---|---|
| Product Category: | Switching Controllers |
| Product Type: | Switching Controllers |
| Package / Case: | SOT-23-5 |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Packaging: | Reel |
| Subcategory: | PMIC - Power Management ICs |
| Manufacturer: | ABLIC |
| Brand: | ABLIC |
| Factory Pack Quantity: | 3000 |
| Output Voltage: | 3.1 V |
| Input Voltage: | 10 V |
| Number of Outputs: | 1 Output |
| Unit Weight: | 0.000282 oz |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
More Information
The price and lead time for S-8355K31MC-NAQT2G depending on the quantity required Please send your request to us, Our sales team will provide you price and delivery within 24 hours, We look forward to work with you.
S-8355K31MC-NAQT2G Price & Stock
Seiko S-8355K31MC-NAQT2G pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| North Star Micro | S-8355K31MC-NAQT2G | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
Alternate Names
Seiko has several brands around the world that may have alternate names for S-8355K31MC-NAQT2G due to regional differences or acquisition. S-8355K31MC-NAQT2G may also be known as the following names:
- Seiko Instruments
- SEIKO EPSON
- SEIK
- SIEKO
- SEP
- SEK
- SEIKO EPSO
- Seiko Instruments Inc
- SEIKOEPS
- SEIKO INST COMP DIV
- SEIKO CORPORATION OF
- SEIKO INSTRU
- SEIKO INST BATTERY
- SEIKO INST DISPLAYS
- SEIKO INST QUARTZ
- SEIKO INSTRUMENTS USA INC
- SEIKO EPSON CORP
- SEIKO INS
- SEIKO INST USA INC
- GRE / SEIKO
- Seiko Instruments Inc (SII)
- Epson Company
- Seiko Electronics
- SEIKO INSTRUMEN
- SEIKO INSTRUMENTS (VA)
AD5242BRUZ1M distributor
- S-8355K31MC-NAQT2G ABLIC
- ablic s-8355k31mc-naqt2g - Voltage Regulators
- S-8355K31MC-NAQT2G - ABLIC - Switching Controllers
- S-8355k31mc-naqt2g Sot-23-5 Integrated Circuits Emi Filter Kits ...
- S-8355K31MC-NAQT2G SII Semiconductor Corporation
- S-8355 ABLIC Inc. | Power Management (PMIC)
- S-8355K31MC-NAQT2G - SII Semiconductor Corporation Stok ada ...
- Ablic Power Management by Avnet
- 18942 products
- 8355 Datasheet, PDF