- Mfr. #:
- S9S08LG32J0VLH
- Description:
- 8-bit Microcontrollers - MCU LG32 AUTO 64LQFP F/G
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| Moisture Sensitive: | Yes |
|---|---|
| RoHS: | Y |
| Packaging: | Tray |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Series: | S08LG |
| Processor Series: | S08LG |
| Core: | S08 |
| Data RAM Type: | RAM |
| Brand: | NXP / Freescale |
| Manufacturer: | NXP |
| Subcategory: | Microcontrollers - MCU |
| Package / Case: | LQFP-64 |
| Interface Type: | I2C, SCI, SPI |
| Program Memory Type: | Flash |
| Qualification: | AEC-Q100 |
| Part # Aliases: | 935324309557 |
| Factory Pack Quantity: | 800 |
| Product Type: | 8-bit Microcontrollers - MCU |
| Product Category: | 8-bit Microcontrollers - MCU |
| Data Bus Width: | 8 bit |
| Number of I/Os: | 53 I/O |
| Maximum Clock Frequency: | 40 MHz |
| Program Memory Size: | 32 kB |
| Operating Supply Voltage: | 2.7 V to 5.5 V |
| Data RAM Size: | 2 kB |
| Number of ADC Channels: | 16 |
| ADC Resolution: | 12 bit |
| Unit Weight: | 0.012224 oz |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
More Information
1.Please confirm the detail which include the part No. and the manufacturer of the products when ordering.
2.If you have bill of material(BOM) list require to quote. You could send to our email.
3.You can email us to change the order details before shipment.
4. Orders cannot be canceled after shipping the packages.
S9S08LG32J0VLH Price & Stock
NXP Semiconductors S9S08LG32J0VLH pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Rochester Electronics | S9S08LG32J0VLH | 120 | 26.68 | 26.68 | 25.62 | 24.55 | 24.55 | 2020-03-20T08:59:58Z |
| Digi-Key | S9S08LG32J0VLH-ND | - | - | - | - | 27.94 | 27.94 | 2020-03-20T12:56:08Z |
| Avnet | S9S08LG32J0VLH | - | - | - | - | - | 23.38 | 2020-03-21T01:42:32Z |
| Avnet Europe | S9S08LG32J0VLH | 480 | 28.18 | 27.62 | 23.96 | 23.96 | 23.96 | 2020-03-21T07:46:48Z |
| NAC Semi | XSKDRABV0026187 | 320 | - | - | - | 33.00 | 33.00 | 2020-03-20T18:46:52Z |
| Antdic Electronics | S9S08LG32J0VLH | 8,356 | - | - | - | - | - | 2019-11-10T13:01:33Z |
| LTL Group | 6908436 | 480 | - | - | - | - | - | 2020-03-20T06:02:19Z |
| Classic Components | S9S08LG32J0VLH | 493 | - | - | - | - | - | 2020-03-11T22:08:19Z |
| C Plus Electronics | S9S08LG32J0VLH | Contact | - | - | - | - | - | 2018-05-06T19:06:36Z |
| Sierra IC | S9S08LG32J0VLH | Contact | - | - | - | - | - | 2020-03-06T17:01:28Z |
| North Star Micro | S9S08LG32J0VLH | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
Alternate Names
NXP Semiconductors has several brands around the world that may have alternate names for S9S08LG32J0VLH due to regional differences or acquisition. S9S08LG32J0VLH may also be known as the following names:
- PHILIPS
- NXP
- PHIL
- PHILLIPS
- PHI
- PHILIPS/NXP
- NXP SEMI
- PHILIP
- PHILIPS SEMICONDUCTORS
- Philips Semiconductor
- NXP SEMICONDUCTOR
- NXP/PHILIPS
- PHILPS
- PHILIPS COMPONENTS
- PHILIPS SEMI
- PHL
- PHLIPS
- PHILIPS ECG
- PHILL
- Philips Semiconducto
- PHILLIP
- PHILI
- PHIL/SIG
- PHILTPS
- NXP USA Inc
- Philips Semiconductors
- NXP Semiconductors NV
- NXP
AD5242BRUZ1M distributor
- S9S08LG32J0VLH Product Information
- S9S08LG32J0VLH NXP USA Inc. | Integrated Circuits (ICs)
- S9S08LG32J0VLH NXP Semiconductors
- Rochester Electronics (en-US) : Part S9S08LG32J0VLH
- S9S08LG32J0VLH by NXP 8 Bit Microcontrollers
- NXP Semiconductors S9S08LG32J0VLH - Microcontrollers
- S9S08LG32J0VLH - Freescale / NXP - IC Chips
- S9S08LG32J0VLH NXP Semiconductors - Datasheet PDF ...
- S9S08LG32J0VLH Datasheet(PDF)
- S9S08LG32J0VLH | NXP Semicon | Microcontroller Units (MCUs ...