- Mfr. #:
- SD1013-03
- Description:
- RF Bipolar Transistors RF Transistor
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| RoHS: | Y |
|---|---|
| Packaging: | Tray |
| Subcategory: | Transistors |
| Configuration: | Single |
| Technology: | Si |
| Mounting Style: | Screw Mount |
| Product Type: | RF Bipolar Transistors |
| Product Category: | RF Bipolar Transistors |
| Type: | RF Bipolar Power |
| Transistor Polarity: | NPN |
| Package / Case: | M113 |
| Transistor Type: | Bipolar Power |
| Brand: | Advanced Semiconductor, Inc. |
| Manufacturer: | Advanced Semiconductor, Inc. |
| Emitter- Base Voltage VEBO: | 4 V |
| Collector- Emitter Voltage VCEO Max: | 35 V |
| Operating Frequency: | 150 MHz |
| Pd - Power Dissipation: | 13 W |
| DC Collector/Base Gain hfe Min: | 10 |
| Continuous Collector Current: | 1 A |
| Minimum Operating Temperature: | - 65 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
More Information
1.Please confirm the detail which include the part No. and the manufacturer of the products when ordering.
2.If you have bill of material(BOM) list require to quote. You could send to our email.
3.You can email us to change the order details before shipment.
4. Orders cannot be canceled after shipping the packages.
SD1013-03 Price & Stock
Microsemi SD1013-03 pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Florida Circuit | SD1013-03 | 4 | - | - | - | - | - | 2020-02-21T19:37:38Z |
| Nexxon | SD1013-03 | Contact | - | - | - | - | - | 2018-02-27T00:44:39Z |
| North Star Micro | SD1013-03 | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
Alternate Names
Microsemi has several brands around the world that may have alternate names for SD1013-03 due to regional differences or acquisition. SD1013-03 may also be known as the following names:
- MSC
- APT
- NES
- BKC
- MICROSEMI CORP
- APD
- MICROSEM
- SEMI
- VARO
- SEMICON
- Microsemi Corporation
- SEN
- LMI
- DIGI
- MCS
- MICROS
- CDWR
- SCN
- CDKF
- ASP
- DAS
- SILICON GENERAL
- CCZL
- PPC
- JAN
AD5242BRUZ1M distributor
- SD1013-03 Advanced Semiconductor, Inc.SD1013-03 Microchip Technology - Transistors
- SD1013-03SD1013-03
- Aug 12, 2002
- SD1013-03 Microsemi Corporation
- SD1013-3 Datasheet, Equivalent, Cross Reference Search
- SD1013-03 Datasheet(PDF) - Advanced Power TechnologySD1013-3 Datasheet(PDF) - Microsemi Corporation
- 1 piece SD1013-03 RF & MICROWAVE Transistor VHF ...
- SD1013-3 Datasheet, Equivalent, MHz APPLICATIONS.