- Mfr. #:
- SMBJ45A-TP
- Description:
- TVS Diodes / ESD Suppressors 45V 600 Watts
- Lifecycle:
- New from this manufacturer.
- Delivery
- DHL / FedEx / Ups / TNT / EMS
- Payment
- T/T / Paypal / Visa / MoneyGram / Western / Union
Specifications
| RoHS: | Y |
|---|---|
| Polarity: | Unidirectional |
| Product Category: | TVS Diodes / ESD Suppressors |
| Subcategory: | TVS Diodes / ESD Suppression Diodes |
| Product Type: | TVS Diodes |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Series: | SMBJ 600W |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Micro Commercial Components (MCC) |
| Manufacturer: | Micro Commercial Components (MCC) |
| Package / Case: | DO-214AA-2 (SMB) |
| Clamping Voltage: | 72.7 V |
| Pppm - Peak Pulse Power Dissipation: | 600 W |
| Breakdown Voltage: | 50 V |
| Working Voltage: | 45 V |
| Factory Pack Quantity: | 3000 |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
More Information
Images are for reference only. Mfr. #: SMBJ45A-TP is in stock.
See Product Specifications for more details.
If you are interested to buy SMBJ45A-TP,Just Email us. [email protected], our sales team will reply you within 24 hours
SMBJ45A-TP Price & Stock
MCC SMBJ45A-TP pricing and available inventory.
| Seller | SKU | Stock | 1 | 10 | 100 | 1000 | 10000 | Updated |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Digi-Key | SMBJ45A-TPMSCT-ND | 12,743 | 3.19 | 2.38 | 1.13 | 0.780 | 0.780 | 2020-04-05T12:54:18Z |
| Digi-Key | SMBJ45A-TPMSDKR-ND | 12,743 | 3.19 | 2.38 | 1.13 | 0.780 | 0.780 | 2020-04-05T12:54:18Z |
| Digi-Key | SMBJ45A-TPMSTR-ND | 9,000 | - | - | - | - | 0.683 | 2020-04-05T12:54:18Z |
| Mouser | 833-SMBJ45A-TP | 2,980 | 3.26 | 2.21 | 1.15 | 0.801 | 0.660 | 2020-04-03T22:39:36Z |
| North Star Micro | SMBJ45A-TP | Contact | - | - | - | - | - | 2015-05-20T05:52:12Z |
Alternate Names
MCC has several brands around the world that may have alternate names for SMBJ45A-TP due to regional differences or acquisition. SMBJ45A-TP may also be known as the following names:
- MICRO COMMERCIAL COMPONENTS
- MICRO COMMERCIAL COM
- Micro Commercial Co
- MICRO COMMERCIAL COMP
- MICRO COMMERCIAL COMPONENTS CORP
- Micro Commercial Componen
- MICRO COMMERICIAL COMPONENTS
- Micro Comm Co
- MCC MICRO COMMERCIAL COMP
AD5242BRUZ1M distributor
- SMBJ45A-TP Micro Commercial Components (MCC)
- SMBJ45A-TP Micro Commercial Co | Circuit Protection
- MCC(Micro Commercial Components) SMBJ45A-TP
- 49730 products
- SMBJ45A-TP datasheet by
- SMBJ45A-TP - Micro Commercial Components (MCC)
- SMBJ45A
- SMBJ Transient Voltage Suppressor Diode Series
- (tvs Diodes) Smbj45a-tp
- SMBJ45A by EIC Semiconductor - TVS Diodes
- SMBJ45A LITTELFUSE - Diode: TVS | 600W; 52.65V - TME.eu.